Коли в Дарниці буде чисте повітря

16:25 25.09.2020

На сміттєспалювальному заводі «Енергія» почала працювати експериментальна модель установки системи хімочищення. І якщо майбутня Київрада проголосує за фінансування, то вже через два роки жителям Дарниці і всього Києва стане легше дихати.

Коли в Дарниці буде чисте повітря

Про це розповів київський депутат, член постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Ігор Мірошниченко у програмі «Київ. Вголос», яка виходить на телеканалі «Київ».

За словами депутата, поки вдалося профінансувати проект установки хімічних фільтрів. Сьогодні на заводі «Енергія» встановлене експериментальне обладнання в тестовому режимі. І тепер належить визначити найбільш ефективний склад реагентів хімочищення димових газів перед будівництвом повноцінної системи. Сама ж повна реконструкція розрахована на два роки і на неї буде потрібно більше 800 млн грн.

Сміттєспалювальний завод необхідно реконструювати і він має продовжувати працювати. Тому, що в Києві тисячі тон сміття виробляються щодня, і все це необхідно десь переробляти і утилізувати. Ми не можемо використовувати і далі полігон в Підгірцях, який вже практично заповнений. Крім того через такий спосіб утилізації на полігонах ми втрачаємо родючі землі», – сказав Мірошниченко.

Також він розповів, що на заводі «Енергія» на сьогоднішній день вже встановлено 3 з 4 електричних фільтрів, які якісно вловлюють великі частки, які потрапляли раніше при спалюванні сміття в атмосферу. Мірошниченко сподівається, що депутати новообраної Київради все-таки виділять гроші на подальшу реконструкцію.

Нагадаємо, що недавно в Дарницькому районі Києва загорілося сміття на незаконному звалищі площею в 3 тисячі квадратних метрів. Через це у понеділок вранці Дарницький район прокинувся в густому їдкому тумані. Причому це далеко не рідкісний випадок в цьому районі. На думку Ігоря Мірошниченка, таке відбувається через те, що в нашій країні немає невідворотності покарання за адміністративні порушення.

Той, хто утилізує сміття, де йому заманеться, є злочинцем. Чому у нас з’являються незаконні звалища, які періодично спалахують? Це питання до поліції і Верховної Ради. Необхідно переглянути адміністративний кодекс і значно збільшити штрафи. І це справа поліції – розслідувати і знаходити порушників, а не, наприклад, Кличка», – сказав депутат.

Дивіться програму «Київ. Вголос» на телеканалі «Київ» по буднях.

Нагадаємо, чим “пахнуть” райони столиці – можна прочитати тут.

Читайте також: Кличко, Верещук, Притула та Пальчевський. Фізіогноміст розповів про характери кандидатів в мери Києва

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...