Не каштанами єдиними. Чим “пахнуть” райони столиці

18:46 19.09.2020

Нещодавно в столиці презентували аромат міста. Думки розробників зійшлись на тому, що місто пахне каштанами. Однак не каштанами єдиними «пахне» найкраще місто на Землі – Київ.

Не каштанами єдиними. Чим “пахнуть” райони столиці

Підбірку ароматів, якими пахнуть десять київських районів столиці, зробив та опублікував у Facebook голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий.

“Повірте, каштанами пахне не всюди”, – зазначив Яловий.

1. Оболонський район віє запахами солоду та Дніпра. На вулиці Богатирській розташований один з найбільших заводів України – «Оболонь». Під час виробничого процесу на сусідні вулиці поширюється аромат солоду, хто полюбляє пивний запах, то вам сюди. І, звісно, Дніпро. Він пахне свіжістю, але в липні-серпні через цвітіння вод, аромати тут не найкращі. Скажімо так, не київські.

2. Святошинський район пахтить свіжістю лісів та смородом вихлопних газів з проспекту Перемоги. Радує, що в цьому районі багато зелених зон, які поглинають викиди від транспорту.

3. Голосіївський район – король ароматів, але в одному флаконі їх краще не поєднувати. На Деміївці пахне цукерками та маргарином, самі знаєте чого, а на «Голосіївський» дуже часто відчутно запах каналізації. Проспект Науки пахне дачею, бо навколо ліс та парки.

4. Дарницький район – тут все зрозуміло… Про аромати БСА і казати не варто, а ще викиди від заводу «Енергія». Щоправда, в нових мікрорайонах присутній своєрідний аромат новобудов, свіжих ремонтів.

5. Печерський район насичений пахощами церковного ладану та дорогими парфумами, а ще весною тут пахне бузком і квітами з Ботанічного саду. Але є і негатив. Постійте в робочий день, в заторі на Набережному шосе, відкрийте вікно авто і відчуйте на собі аромати таблиці Менделєєва.

6. Шевченківський район – питомо київський запах старовинних будинків відчувається тут на кожному кроці. Це аромат нашої історії.

7. Подільський район насичений ароматами смачної їжі та кави з численних закладів харчування, а на околицях району пахне квітами.

8. Дніпровський район пахне шашликами з Гідропарку.

9. Солом’янський – тут ціле різноманіття ароматів. Запах колій залізничного вокзалу та шаурми з численних МАФів.

10. Деснянський район пахне ароматом відсутності метро на Троєщину. Жартую, в цьому районі багато парків та лісів, тож зазвичай тут типовий запах Полісся. Весною та влітку цю ідилію порушують торф’яники, які горять на околицях Києва, а якщо сюди додати авто, які у вихідні дні рушають за місто, то і тут маємо таблицю Менделєєва.

Нагадаємо, у Києва тепер є свій власний аромат “Київський каштан”. Він виготовлений у формі декоративного саше та має свіжий і солодкий запах квітів каштану.

Раніше Яловий назвав топ-5 небезпечних місць в Києві, які краще ніколи не відвідувати.

Великий Київ у Google News

підписатися