Екологічна “Енергія”. На сміттєспалювальному заводі – експериментальна модель хімочистки

13:58 02.09.2020

На сміттєспалювальному заводі «Енергія» триває переоснащення, аби його робота була більш екологічною та відповідала європейським стандартам. Зараз на заводі встановлена експериментальна модель установки системи хімочистки. Її завдання — визначити найбільш ефективний склад реагентів хімочистки димових газів перед будівництвом повноцінної системи, яке починається цього року і завершиться у 2022-му.

Екологічна “Енергія”. На сміттєспалювальному заводі – експериментальна модель хімочистки

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, оглядаючи роботу тестового обладнання.

Наразі “Енергія” – єдиний робочий сміттєспалювальний завод в Україні. Він переробляє 25% столичного сміття та перетворює його на теплову енергію, що постачає тепло та гарячу воду для більш як 300 багатоповерхівок Києва. 

Київ розпочав оснащення заводу системою хімічного очищення. Після встановлення системи хімічної очистки димових газів викиди підприємства відповідатимуть європейським екологічним нормативам Директиви ЄС 2010/75EU, які в середньому в 5 разів жорсткіші, ніж в Україні. З бюджету Києва цього року на це передбачено 218 млн грн. Загальна вартість проекту – понад 800 млн грн”,

– повідомив Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА також нагадав, що цьогоріч виконають програму ремонту електричних фільтрів. Загалом фільтрів чотири, до початку опалювального сезону «Київтеплоенерго» відремонтує четвертий.

Нагадаємо, що оновлення відбувається і ТЕЦ №6. На її модернізацію виділять 230 млн гривень. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...