Карантин, день 99. Заборонити та покарати – стратегія Кабміну й Кличка

08:25 18.06.2020

Попередній день виявився багатим на події, пов’язані з протидією коронавірусу та подоланням його наслідків. Проявляла активність як центральна влада, так і місцева. Щоправда, логікою своїх дій, яку коротко можна описати як “заборонити і покарати”, вони доповнюють одна одну.

Карантин, день 99. Заборонити та покарати – стратегія Кабміну й Кличка
Світлодіодне освітлення

“Заборонити” – це про центральну владу, зокрема Кабмін, який вирішив продовжити карантин до 31 липня. За словами прем’єра Дениса Шмигаля, винуваті у цьому, звісно, українці, які сприйняли ослаблення карантинних заходів як скасування карантину – тому упродовж останнього тижня кількість захворілих на коронавірус в Україні постійно збільшується. 

Наразі більш ефективного способу протистояти поширенню коронавірусу немає, впевнений прем’єр.

Читайте також: Як столичні пляжі захищають від поширення COVID-19 

Заборонятиметься перебування в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. А в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння”, – зазначив Шмигаль.

Та продовження карантину – це ще не все із розряду “заборонити”. Уряд також прийняв новий механізм посилення карантину у регіонах зі значним поширенням COVID-19. Такими вважатимуться ті, що мають одну із наступних ознак:

  • завантаженість ліжок становить понад 50%
  • середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить менш ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 11%
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більш ніж 8 випадків 100 тис. населення.

Отже, регіони зі значним поширенням коронавірусу можуть вводити обмеження щодо:

  •  проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
  •  діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
  •  роботи метрополітену;
  •  перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
  •  відвідування закладів дошкільної освіти;
  •  роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;
  • діяльності закладів харчування.

Рішення про посилення чи послаблення обмежувальних заходів ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС на основі оцінки епідемічної ситуації, як це робиться і тепер.

Для історичної справедливості слід зазначити, що не всі рішення уряду відповідали логіці “заборонити”. Наприклад, Зовнішнє незалежне оцінювання, довкола якого точаться суперечки у дусі “бути чи не бути”, вирішили не скасовувати через відсутність підстав. Його можуть хіба що перенести. Якщо не виникнуть інші умови, з 25 червня почнеться плановий процес ЗНО.

Що стосується “покарати” – то це про нашу рідну київську владу. Обіцяла столиця посилити контроль за дотриманням карантину і маскового режимуі пішли інспектори до закладів торгівлі, громадського харчування, побутових послуг з перевірками та штрафами.

Нагадаю, штрафи за такі порушення для громадян складають від 17 до 51 тисячі гривень. А на заклад чекає штраф від 34 до 340 тисяч. А в разі виявлення значних порушень, заклад можуть закрити – до їх усунення. За місяць роботи групи перевірили понад 2 тисячі об’єктів. Було складено 325 протоколів про порушення”, – повідомив Кличко.

Зокрема, порушення зафіксували в роботі ресторанів та нічних клубів, які не мали права працювати.

Не забули і про підземку – з часу відновлення роботи метрополітену за порушення маскового режиму складено 37 адмінпротоколів. По одному з них уже винесено рішення про сплату штрафу у розмірі 17 000 грн.

Нагадаємо, що вчора в Україні зафіксували 2 антирекорди за весь час пандемії коронавірусу: найбільше нових хворих за добу і найбільше смертей.

Великий Київ у Google News

підписатися