Карантин, день 423. Чи варто щеплюватись від COVID-19 людям з хронічними хворобами

Автор: Галина Ворона
08:50 08.05

Вакцинація людей із хронічними хворобами може врятувати життя та полегшити перебіг COVID-19, адже вірус б’є в найуразливіші місця. Тож людям з гіпертонією, діабетом, астмою, онко- або аутоімунним захворюванням, ВІЛ, гепатитом чи іншою хронічною хворобою потрібен захист від COVID-19, який дає вакцинація.

Карантин, день 423. Чи варто щеплюватись від COVID-19 людям з хронічними хворобами

Про це пише Центр громадського здоров’я України.

Як зазначається, вакцина може захистити вас від зараження або суттєво полегшити перебіг хвороби, а також повернути легкість спілкування з людьми, без страху захворіти.

Перед вакцинацією рекомендують проконсультуватися з лікарем, а перед самим щепленням повідомити медичного працівника, який робить укол, про свої хронічні захворювання.

Записатися на вакцинацію можна через “Дію” (відеоінструкція) або через свого сімейного лікаря. У столиці вже є онлайн-карта пунктів вакцинації від COVID-19.

Читайте також: Ковід-вакцина на дріжджах. Інститут біології клітини НАН України створює вітчизняний препарат

Нагадаємо, вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Українцям зразу вводили препарат Covishield (Oxford/AstraZeneca). 13 квітня почали колоти CoronaVac, а через кілька днів – Pfizer. 23 квітня в Україну доставили понад 367 тисяч доз корейської вакцини, виготовленої за ліцензією компанії AstraZeneca.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...