Карантин, день 403. Сьогодні українцям почнуть колоти Pfizer: хто перший

Автор: Тетяна Сененко
09:14 18.04

Щеплення вакциною Pfizer/BioNTech розпочнеться сьогодні 18 квітня, а вакцинуватимуть в першу чергу літніх людей. За кожним щепленим першою дозою Comirnaty буде зарезервована друга доза вакцини з цієї ж партії у 117 тис. доз.

Карантин, день 403. Сьогодні українцям почнуть колоти Pfizer: хто перший

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я Україна.

«У першу чергу щепитимуть персонал і мешканців будинків для літніх людей. Потім — працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників», — йдеться в повідомленні.

Вже 17 квітня 29 250 доз вакцини попрямують з національного складу в регіони — по 1170 доз у кожну з областей та до Києва. Разом з вакцинами розвозитимуть розчин для їхнього розведення, шприци та коробки для безпечної утилізації медичних відходів.

Вакцину Comirnaty/Pfizer-BioNTech в Україну доставили в рамках COVAX, глобальної ініціативи, яка має на меті забезпечити рівний доступ до вакцини всіх країн. До кінця року у межах COVAX Україна може отримати безоплатні вакцини для 20% населення.

Pfizer — вакцина, яку виготовляє німецька біотехнологічна компанія BioNTech разом із американським фармацевтичним гігантом Pfizer. Цей препарат першим отримав дозвіл до застосування в США та ЄС.  Pfizer — це РНК-вакцина. Її головний компонент — молекула матричної РНК, у якій записана інформація про антиген — білок вірусу SARS-CoV-2, що є збудником COVID-19. Коли ця молекула потрапляє всередину людської клітини, синтезується білок, а наш організм виробляє на нього імунну відповідь. 

Як повідомлялося, глобальна ініціатива COVAX має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їхню доставку до країн із низьким та середнім доходом. COVAX доставляє у країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила в реєстр засобів для використання в надзвичайних ситуаціях. У межах ініціативи COVAX Україна може безкоштовно отримати вакцини для 8 млн людей.

Нагадаємо, вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Українців зразу вакцинували препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca). Згодом, 13 квітня, стартувало вакцинування препаратом CoronaVac.

Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...