В Україні змінюють схему щеплення вакциною CoviShield

Автор: Марія Супрун
11:22 16.03

Для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцинації препаратом CoviShield (Oxford-AstraZeneca) прийнято рішення про тримісячний інтервал між дозами замість початкових 28 днів.

В Україні змінюють схему щеплення вакциною CoviShield

Про повідомив член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій, пише LIGA.net.

За його словами, обговорення цієї теми почалося ще в лютому – після публікації в журналі The Lancet результатів масштабного дослідження ефективності вакцини в Британії. На початку березня НТГЕІ рекомендувала Міністерству охорони здоров’я збільшити інтервал.

Прийнято рішення максимально вакцинувати однієї дозою “астри”. Це дасть нам можливість застосувати 250 000 доз – тих, які були зарезервовані для другої дози при плані в 28 днів”, – повідомив Лапій.

Він уточнив, що коректування схеми не стосується інших антиковідних вакцин, які отримає Україна.

Довідка. Британське дослідження показало, що ефективність захисту вакцинованого від легких/середніх симптомів ковіду після однієї дози (з 22 по 90 день після щеплення) – близько 76%. У тих, хто отримав друге щеплення через 12 тижнів, ефективність була 81,3%. Якщо другу дозу давали менш ніж через 6 тижнів, – всього 55,1%.

Нагадаємо, вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Українців наразі вакцинують препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca). На першому етапі вакцинуються медики та бійці ЗСУ у зоні ООС. Раніше МОЗ запустив портал з питань щодо вакцинації COVID-19. Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію.

Раніше “Великий Київ” розпитав киян, чи планують вони вакцинуватись та чи довіряють вони індійській вакцині

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...