Ковід-вакцина на дріжджах. Інститут біології клітини НАН України створює вітчизняний препарат

Автор: Любава Лисичкіна
19:02 07.05.2021

Для створення білкової вакцини українські вчені використовують дріжджі, за схожим принципом працюють і закордонні вакцини.

Ковід-вакцина на дріжджах. Інститут біології клітини НАН України створює вітчизняний препарат
Світлодіодне освітлення

Про це йдеться в прес-службі НАН України.

За словамии директора  Інституту академіка Андрія Сибірного, такі вакцини як   Новавакс  теж є білковою  вакциною. Це так само білок коронавірусу, але синтезується він не в дріжджах, а в клітинах комах.

Створенням вакцини від коронавірусу займаються  львівські науковці, які  працюють у лабораторії Інституту біології клітини НАН України. Вирішили працювати з дріжджами, оскільки вже мають позитивний досвід роботи з ними. Вони роблять вітаміни і антибіотики на дріжджах.

«Я маю досвід позитивної роботи створення вакцини від гепатиту В на дріжджах. Це була робота на замовлення Національної академії медичних наук десь 10 років тому. І ми маємо один з кращих продуцентів тієї вакцини серед усіх відомих продуцентів на дріжджах» – говорить Сибірний.

На сьогодні науковці пройшли початкові етапи у створенні вакцини від коронавірусу.

Розробити вакцину від коронавірусу планують до кінця цього року, але після цього її потрібно буде ще випробувати. Вірусні білки мають перевірити на лабораторних тваринах – трансгенних мишах, яких заражатимуть вірусом і вводитимуть їм вакцину.

Наразі невідомо чи такі дослідження можна буде провести в Україні.

«Ось цей останній етап роботи напевно доведеться робити з нашими колегами в Польщі. Так ми попередньо домовилися. Я би хотів, щоб це була повністю українська вакцина, але так виглядає, що це буде міжнародна співпраця», — додає Андрій Сибірний.

Під час розробки цієї вакцини у львівських науковців виникла ідея створити ще одну вакцину від коронавірусу — в формі таблетки. Розробка вакцини у таблетці – це ідея для наступного проєкту.

Наразі Інститут біології клітини НАН України працює над трьома проєктами: розробкою вакцини від Covid-19, створенням нового антибіотика широкого спектра дії і розробкою біосенсорів. Торік Інститут біології клітини НАН України переміг в отриманні ґрантів від Національного фонду наукових досліджень. Зокрема, на розробку вакцини від коронавірусу львівські науковці отримали майже 10 мільйонів гривень.

До слова, для киян створили електронну карту пунктів вакцинації від COVID-19.

Великий Київ у Google News

підписатися