Карантин, день 392. Що потрібно Україні, щоб подолати пандемію до кінця року

Автор: Галина Ворона
08:17 08.04

Щоб подолати пандемію до кінця року, Україні потрібно 32 млн доз вакцини, додаткових 6,5 млрд гривень та імунізувати 70% населення.

Карантин, день 392. Що потрібно Україні, щоб подолати пандемію до кінця року Фото: Великий Київ

Як розповів на засіданні уряду очільник МОЗ Максим Степанов, щоб охопити вакцинацією 70% населення до кінця року, слід проводити це 6 млн щеплень на місяць, або 270 тис. щеплень на добу без вихідних.

За словами міністра, Україна домовилася про постачання 24 млн доз вакцин від різних виробників та вже уклала з ними договори. Загалом же МОЗ розраховує на 33 млн доз вакцин:

  • Sinovac – 215 тис. вже в Україні, всього буде 2 млн.
  • Covishield – 500 тисяч вже майже використали, ще 1,5 млн доз будуть поставлені протягом квітня-травня. Договір укладено на 3 млн доз.
  • COVAX (різні виробники) – загалом 8 мл доз.
  • Novavax – 10 млн доз. Постачання вакцин почнуться в липні 2021 року.
  • Pfizer – 10 млн доз. Поставки заплановані протягом року.

Щоб закупити необхідну кількість вакцин та виконати Національний план вакцинації населення проти COVID-19, потрібно додатково приблизно 6,5 млрд гривень. 

Коли формували бюджет на 2021 рік, ми пропонували виділити на це 15,1 млрд грн, з них отримали 4 млрд і чітко визначили, що за потреби одразу будуть знайдені відповідні кошти для закупівлі додаткових доз вакцин. За нашими підрахунками, ця потреба складає приблизно 6,5 млрд гривень”, – зазначив Степанов.

Читайте також: Цифра дня. Скільки людей вакцинували у Києві від COVID-19

Нагадаємо, Київрада вимагатиме дозволу на пряму закупку вакцин від COVID-19.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...