Карантин, день 311. Чому українцям ще довго доведеться носити маски

08:48 17.01.2021

Нинішнього року розвиток пандемії коронавірусу може бути схожий на те, що було 2020: до літа захворюваність знизиться, а восени можна чекати нових спалахів. Навіть не дивлячись на очікувану вакцинацію населення, українцям все одно ще доведеться цей рік проходити в масках. Особливо це важливо в контексті мутацій коронавірусу у світі.

Карантин, день 311. Чому українцям ще довго доведеться носити маски
Світлодіодне освітлення

Про це розповіли інфекціоніст, директор Revival Institute for Future Вадим Арістов та епідеміолог Людмила Мухарська у статті Сьогодні.

Зазначається, що носіння масок залишиться необхідністю 2021 року і навіть для вакцинованих. Немає даних, що вакциновані не можуть переносити вірус. Вакцина допомагає виробити антитіла і швидко подолати інфекцію без розвитку хвороби. Вакцинована людина не матиме ускладнень, але може створювати загрозу.

А ось посилення карантинних обмежень буде залежати від того, який варіант вірусу буде циркулювати в Україні.

Якщо підтвердиться, що британський і південноафриканський варіанти вірусу швидше поширюються, то все дуже стрімко розвиватиметься і, відповідно, в лютому-початку березня процес знову почне швидко розвиватися, і в березні ми матимемо нові обмеження. Потім це може повторитися в жовтні-листопаді 2021 року. Тому що поки що низька температура дає вірусу поширюватися швидше, а у маси людей не буде ще імунітету. Тому епідемія розганятиметься”, – сказав інфекціоніст Арістов.

Пандемія – проблема всього світу. І окремо в Україні ситуація не може істотно стати краще, якщо в інших країнах ситуація не поліпшується, і навпаки.

До літа, можливо, кількість хворих зменшуватиметься. Але до осені можливе знову зростання, якщо не буде глобальної вакцинації. Говорити про щось точно – дуже складно. Тому що саме захворювання, сам вірус – він змінюється. Змінюються його властивості. Повністю його характеристики не вивчені. Як буде з цим вірусом – можуть бути різні сюрпризи”, – зазначила епідеміолог Мухарська.

Варто очікувати, що розвинені країни зупинять смертність за рахунок вакцинації, але тим не менше вірус продовжить поширюватися через сполучення з іншими країнами. А в країнах, які розвиваються, хвилі захворюваності триватимуть.

Якщо британський і південноафриканський варіант виявиться насправді заразнішим, то кількість інфікувань і смертей буде вище. Тому 2021 року будуть цифри вищі в країнах, що розвиваються”, – додав Арістов.

Читайте також: Необхідно жорстко регулювати ціни на тести і вакцини від COVID-19, – Порошенко

Нагадаємо, Україна уклала договір на поставку 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac. Вакцина на даний час не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань. Також, це може бути вакцина Pfizer або Moderna.

Вакцинація від COVID-19 в Україні відбуватиметься у 4 етапи – дати, вона буде безкоштовна і платна. 375 мобільних бригад робитимуть щеплення від ковіду.

Великий Київ у Google News

підписатися