Карантин, день 231. Вакцини від COVID-19 першого покоління можуть виявитись малоефективними

08:12 29.10

Залежно від наявного імунітету певної категорії людей, перші вакцини можуть бути малоефективними або не подіяти взагалі.

Карантин, день 231. Вакцини від COVID-19 першого покоління можуть виявитись малоефективними

Про це заявила глава робочої групи уряду Британії з вакцинації Кейт Бінгем. Її статтю надрукували в британському медичному журналі The Lancet.

Важливо остерігатися надмірного оптимізму. Перше покоління вакцин, ймовірно, буде недосконалим, і ми повинні бути готові до того, що вони можуть не запобігти інфекції, а скоріше зменшити симптоми, і навіть в цьому випадку можуть не працювати для всіх і ненадовго”, – написала вона.

Вона зазначила, що при створенні вакцини оксфордського університету акцент робився на тому, що введена вакцина викликає імунну відповідь у населення старше 65 років.

За оптимістичним сценарієм, перші партії вакцини почнуть доставляти населенню в кінці 2020 року або, найпізніше, в другій половині 2021 року.

Наразі британська цільова група по вакцинам забезпечила доступ до шести вакцин (з більш ніж 240 вакцин, які перебувають в розробці) в чотирьох різних форматах.

Коли вакцина з’явиться на ринку, то медики порекомендують зробити щеплення дорослим старше 50 років, медичним і соціальним працівникам, а також дорослим з супутніми захворюваннями.

Яким буде дозування – поки остаточно не зрозуміло. Найімовірніше, буде потрібно по дві дози. Також вивчається питання щодо того, чи необхідна повторна вакцинація для підтримки довготривалого захисту.

Читайте  також:  Не всі і не зразу – хто зможе вакцинуватись від COVID-19

Нагадаємо, раніше один з розробників препарату – президент компанії DiaPrep System Inc., професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я та епідеміології Михайло Фаворов розповів, коли і на кому почнеться тестування та коли може з’явитися вакцина українського виробництва.

Наразі українська вакцина проти коронавірусу пройшла етап випробування на живих клітинах. Попереду ще три етапи випробувань, а вже за рік Україна може мати власну оригінальну вакцину.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...