Коли і на кому будуть випробовувати українську вакцину від COVID-19

15:25 22.10.2020

Нещодавно група вчених представила президентові України Володимиру Зеленському результати доклінічних випробувань вакцини проти COVID-19. Дослідження тривали 6 місяців і вже заплановані клінічні випробування на людях. 

Коли і на кому будуть випробовувати українську вакцину від COVID-19

Один з розробників препарату – президент компанії DiaPrep System Inc., професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я та епідеміології Михайло Фаворов розповів в інтерв’ю РБК-Україна, коли і на кому почнеться тестування та коли може з’явитися вакцина українського виробництва. 

Коли планується випробування на людях

“Якщо наші очікування справдяться і дійсно вибраний виробник буде готовий до виробництва за міжнародним стандартом, за міжнародним ліцензуванням – я думаю, що через три місяці ми отримаємо готовність для першої фази”, – зазначив професор.

На кому будуть проводитися випробування

“Зазвичай після завершення всіх перевірок безпеки вакцини випробування спочатку проводяться на добровольцях. Іноді їм за це платять, щоб вони в цьому першому етапі брали участь. Потім за ними стежать дуже уважно лікарі, вони щодня приходять, їх перевіряють, щоб все було нормально. Якщо з ними все нормально – далі йде друга фаза. Це може бути близько 500 осіб, які можуть бути вже не так ретельно відібрані. Якщо і ця група показала результат і немає ніяких ускладнень, тоді переходять до третьої фази. Третя фаза – це десятки тисяч щеплених і, відповідно, десятки тисяч контрольних, які прищеплюються іншою вакциною”, – розповів Фаворов.

Коли очікується готова вакцина

“Якщо все буде добре, а це дуже складний, тонкий і дорогий процес, то ми сподіваємося, що 9-12 місяців нам вистачить, щоб отримати вже вакцину. Те, що я називаю вакциною – це ампула з препаратом, який безпечний і має доведений ефект”, – підсумував вчений.

Нагадаємо, днями президенту представили результати доклінічної фази дослідження українського кандидата у вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19.

Як повідомлялося, перші вакцини проти коронавірусу з’являться у світі навесні 2021 року. В Україні першим містом, яке почне застосовувати вакцини та препарати проти коронавірусу, стане Київ. Необхідна доза вакцини проти COVID-19 коштуватиме для українця орієнтовно 1000 грн.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...