Українську вакцину від COVID-19 випробували на тваринах та людських клітинах

14:29 26.10

Українська вакцина проти коронавірусу пройшла етап випробування на живих клітинах. Попереду ще три етапи випробувань, а вже за рік Україна може мати власну оригінальну вакцину.

Українську вакцину від COVID-19 випробували на тваринах та людських клітинах
Про це сьогодні заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу.

За його словами, доклінічні випробування вакцини тривали 6 місяців. Вчені інституту мікробіології НАН разом із американською компанією проводили тестування на тваринах та людських клітинах. Вчені змогли створити комбіновану вакцину, яка забезпечить тривалий імунітет.

Науковці отримали дуже стійкий результат щодо вироблення антитіл тваринами. Більш того, цей кандидат на вакцину показав повну нейтралізацію вірусу вже на живих клітинах людини”, ㅡ зазначив Степанов.

Цей препарат поки що є «кандидатом на вакцину» – для того, щоб його затвердити, вакцина має пройти ще три етапи клінічних випробувань. Зараз фахівці обирають, де ці дослідження можуть провести.

Якщо наші очікування збудуться, і обраний шлях ми пройдемо нормально, то вже за рік ми зможемо отримати оригінальну українську вакцину”, ㅡ сказав очільник МОЗ.

Нагадаємо, раніше один з розробників препарату – президент компанії DiaPrep System Inc., професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я та епідеміології Михайло Фаворов розповів, коли і на кому почнеться тестування та коли може з’явитися вакцина українського виробництва.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...