Капелюх всьо, пеньок залишився. З головної ялинки зняли скандальну верхівку (ФОТО)

13:14 13.12.2020

Вранці 13 грудня, у день пам’яті святого апостола Андрія Першозванного, з головної ялинки країни на Софійській площі у Києві зняли скандальний капелюх.

Капелюх всьо, пеньок залишився. З головної ялинки зняли скандальну верхівку (ФОТО)

Про це повідомив у Facebook Іван Сидор, прес-секретар Православної церкви України, яка виступила проти такого атрибуту на головній ялинці країни.

За його словами, якщо на ялинку натягнути чи то шляпу, чи маску, чи корону – християнство від цього аж ніяк не страждає. Це не ображає християн і не віддаляє від Бога, але “з надто світської держави Україна може перетворитися у державу безбожну”.

Також він пояснив, яке відношення має священник до оформлення новорічної ялинки на Софійській площі.

“Не звертав би священник уваги на цю шляпу на ялинці, якби така композиція з капелюхів, мухоморів і пеньків красувалася чи то в Голосієво, чи на Оболоні чи в будь якому іншому районі столиці. Але не на Софійській площі, поруч з святою Софією Київською і прямо над могилою другого українського патріарха Володимира Романюка (який третину свого життя провів в радянських концтаборах). Чи для того наші князі Володимир Великий і Ярослав Мудрий зводили цю святиню, щоб народ, який кров’ю і смертю віками виборював державну і церковну свободу, забавлявся перед її стінами казковим лісом і магічними цяцьками?”, – написав Сидор.

Як видно на опублікованих Сидором фото, капелюх вже демонтували за  допомогою крана. В рамках тематики цьогорічного нового року “казковий ліс” – в основі залишився пеньок.

Водночас, є й ті, кому був до вподоби капелюх.

Нагадаємо, на Софійській площі вже встановили та прикрасили головну ялинку країни – її офіційно засвітять 19 грудня. Оскільки тематикою Нового року-2021 є казковий ліс, то й іграшки відповідні – сови, шишки, зайці, жолуді та грибочки. А на верхівці навіть засяв магічний капелюх.

Але цей капелюх, який назвали “відьмацьким атрибутом”, викликав обурення киян, а також Протестанських церков та Православної церкви України. Після розголосу організатори пообіцяли, що у переддень Святого Миколая замість чарівного капелюха на головній ялинці засяє зірка.

Зазначимо, що цього року під час новорічно-різдвяних свят концерти, різноманітні шоу-програми та фуд-корти не передбачаються. Натомість у місті буде створено новий новорічний маршрут від Арки дружби народів до Контрактової площі. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...