Історичну браму Софії Київської оновлять. Робота почалась (ФОТО)

Автор: Тетяна Сененко
15:33 21.04

У Києві стартували реставраційні роботи на території Софійського собору. Зокрема, реставратори відновлюють Браму Заборовського, яка є пам’яткою архітектури часів ХVІІІ століття.

Історичну браму Софії Київської оновлять. Робота почалась (ФОТО)

Про це повідомив перший заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко, пише “Вечірній Київ”.

Відновлення Брами – це планова реставрація, над якою працюють спеціалісти науково-реставраційної майстерні Національного заповідника «Софія Київська».

«Поточна реставрація Брами запланована у цьогорічному регламенті. Зараз якраз добрий час привести пам’ятку до порядку, оскільки карантин і немає туристів. Брама востаннє відновлювалась ще у 2005 році – там немає гідроізоляції, відпадають цоколі, є питання до водостоків. Тому зараз наші спеціалісти вирішують ці питання. У планах відновити цоколі, звис даху, ліпнину та пофарбувати ворота», – зазначив Кириленко.

З його слів, роботи планують завершити до Великодня, який цьогоріч відзначають 2 травня.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Софія Київська потерпає від вібраційного і екологічного навантаження від транспорту, метро, старих зношених мереж. Особливого жаху додають концерти з гучною музикою на Софійській площі.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...