Іграшки на експорт та прикраси 100 років тому: історію київської ялинки розкажуть у арт-просторі на Лесі Українки

Автор: Оксана Тупальська
14:31 21.12.2023

«Київська ялинка від XIX cт. – до сьогодення» – виставковий проєкт, що нині представлений у Музеї історії міста Києва, відкриває ще одну виставкову залу поза межами музею у ТРЦ Gulliver. Розкажуть, як кияни прикрашали ялинку 100 років тому та чому ялинкові прикраси так довго використовували у цілях пропаганди. А також свідками яких випробувань були ці крихкі ялинкові прикраси та завдяки чому змогли пережити бурхливі історичні події.

Іграшки на експорт та прикраси 100 років тому: історію київської ялинки розкажуть у арт-просторі на Лесі Українки Фото: Хрещатик, 1970, Музей історії міста Києва
Світлодіодне освітлення

Виставка розкаже справжню історію «київської ялинки», навіть в час, коли її доводилось ховати до шафи або під стіл. Ця подорож у часі стане цікавою новорічною пригодою для всієї родини, завдяки казково побудованій експозиції та унікальним експонатам, а саме: старовинним іграшкам від XІХ ст. та прикрасам, які продавались лише на експорт, запевняють організатори.

В «музейному корнері» відвідувачам покажуть, як виглядала «заборонена київська ялинка», а також унікальні ялинкові прикраси 20-30-х років та іграшки з різних країн світу. А також різдвяні та новорічні листівки з фондів Музею історії міста Києва: 

«Для нас це вихід на зустріч історії, культурі та відвідувачу. І поки основна експозиція Музею вимушено знаходиться в евакуації ми шукаємо нові форми роботи та цікаві колаборації, щоб ні на хвилину не зупинятись у нашій культурно-просвітницькій місії. Запрошуємо всіх у цю унікальну подорож у часі, яка розкриє таємниці, приховані в кожній іграшці та прикрасі», – зазначає генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Будуть на виставці зразки ялинкових прикрас з особистої колекції Марини Лук’янової з середини ХІХ століття і до 90-х років ХХ століття:

«Українська різдвяна іграшка – це як код, визначна ознака ДНК часу. Це невід’ємна частина нашої історії, яку важливо пізнавати та досліджувати. Ми показуємо найрізноманітніші ялинкові прикраси, аби максимально занурити відвідувача в атмосферу конкретного періоду: дорадянська писанка з порцеляни та сусального золота 1907 року, перші фігурні скляні прикраси 20-х рр. ХХ ст., Святий Миколай з вати та пап’є маше 1930-х рр., іграшки українських артілей 50-60-х рр. ХХ ст., а ще дротові, картонажні, лавсанові та пластикові іграшки», – зауважує колекціонерка Марина Лук’янова.

Частину коштів за квитки буде перераховано на потреби Благодійного фонду «Охматдит».

  • Графік роботи виставки: СР.-НД.: 12:00-20:00
  • Вартість квитків: 120/80грн (повний/пільговий)
  • Місце: пл. Спортивна 1-А,  4 поверх, ТРЦ Gulliver

Раніше “ВК” розповідав, де можна придбати найдешевші ялинки, а також як обрати за критерієм ціна-пухнастість.

Великий Київ у Google News

підписатися