“Хмарочос з чудовою енергетикою і хрестами під вікнами” – кияни про будинок, зведений на Дорогожичах (ФОТО)

Автор: Любава Лисичкіна
20:46 09.09.2021

У соцмережах заговорили про багатоповерхівку, яка знаходиться на місці, де за часів війни розстріляли більшу частину людей в Бабиному яру.

“Хмарочос з чудовою енергетикою і хрестами під вікнами” – кияни про будинок, зведений на Дорогожичах (ФОТО)

За словами журналіста Дмитра Дерія, це його “улюблена” будівля на Дорогожичах, яку зовсім скоро здадуть в експлуатацію. 

“А ви б хотіли хрести з розп’яттями під вікнами?  На вигляд така собі  величезна труна на поверхів 30. Знаходиться він на місці, де за часів ще тієї війни розстріляли більшу частину людей в Бабиному яру.
Про це жителям цього чуда архітектури (ой, а місця для двору і паркінгу чомусь не виявилося) будуть нагадувати хрести і меморіальна плита”, – підписав власні фото журналіст.

Він також припустив, що у будинку  буде “відвічна чудова енергетика для сімейного проживання”. 

Солідарна з ним і письменниця Лада Лузіна, яка зауважила, що над Бабиним яром тепер багато пам’ятників … але цей самий симптоматичний.

“Будинок побудований якраз на тому місці, де зроблені ці два фото – здається, найвідоміші фото з Бабиного яру. Основна частина розстрілів в яру, проходила на території нинішнього парку, але було у яру і відгалуження, що перетинає нинішню вулицю О. Теліги. І там тепер стоїть будинок. І побудували його при совєтах – добудовують прямо зараз”, – додала Лузіна.

І оприлюднила фото:

Нагадаємо, Йосиф Зісельс вважає, що київська влада ігнорує українських вчених і їх бачення музею у Бабиному Яру.
 
Відомо, група громадських активістів, до складу якої входять відомі політичні та громадські діячі, раніше ініціювала проведення у КМДА громадських слухань, на яких мають презентувати український проєкт меморіалу Бабиного Яру замість російського. На сьогоднішній день вже зібрано більше 2 500 тисяч підписів киян за громадські слухання стосовно українського проекту.

Нагадаємо, центральна і міська влада активно підтримують проєкт меморіалізації Бабиного Яру, який створюють за гроші російських олігархів. Цим проєктом керує скандальний російський режисер Ілля Хржановський. Натомість державний проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, який розробили українські історики, відійшов на другий план, коли у медіа почалася активна кампанія із просування так званого російського проєкту. На підтримку українського проекту меморіалізації Бабиного Яру створили петицію на сайті Київради. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого та виступає в Київраді проти розгляду питань стосовно Бабиного Яру без громадських слухань.

Додамо, що в травні в Бабиному Яру вже відкрили синагогу-маф (ФОТО). Кличко також побував на відкритті скандальної синагоги і підтримав російський проєкт Бабиного Яру попри рішення Київради.

Також тут планують відкрити “Кришталеву стіна плачу” та “Курган пам’яті” (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин