Готуємося до літа: поради фітнес-тренерки

12:48 13.05

Скоро літо, а отже багато з нас вже починає готуватися до пляжного сезону. Спортзали, пробіжки та дієти знов займають топ-місця у пошукових запитах. І це чудово! Але лише за умови, що ви дотримуєтеся правил безпеки. Адже неправильні заняття спортом та радикальні програми схуднення можуть нанести суттєву шкоду вашому здоровʼю, замість того, щоб зміцнити його.

У етері Прямий FM, Вікторія Михайлова, фітнес-тренерка та фізичний реабілітолог із 15-річним стажем тренувань розповідає, як та з чого варто правильно починати готуватися до літнього сезону.

Перша і найважливіша порада тренерки — не нехтуйте порадами спеціалістів.

“Я б рекомендувала: перше — оцінити свій фізичний стан та здоровʼя. Бо коли людина приходить, вона хоче отримати результат і не знає, з чого почати. Їй треба звернутися до фахівця… пояснити, що вона ніколи нічим не займалася, сказати свою ціль, яку хоче отримати”, – наголошує фахівчиня.

За словами Михайлової, дуже важливо правильно визначити свою ціль. Адже різні види тренувань по-різному впливають на організм. Так, якщо ви хочете бути більш активними, але візуально вам все подобається; або якщо ваша ціль —просто підтягнути своє тіло, щоб бути більш гнучким — тренерка радить піти на групові тренування, наприклад, на пілатес, або ж на базовий курс силового тренування.

“А якщо мені треба скинути вагу суттєво — я розумію, що просто заняття пілатесом не допоможе — мені треба консультацію тренера. Я кажу ціль. І вже тренер, оцінюючи на першому занятті мій стан — я можу сказати, що у мене болять коліна. Або я багато сиджу і у мене болить спина. Коли я ці дані даю тренеру, він робить висновки і може мені порекомендувати, чим саме зайнятися”, – пояснює Вікторія.

Також тренерка наголошує, що починати займатися спортом треба поступово. А спроба у короткі терміни радикально змінити свою форму може обернутися шкодою для вашого організму.

“Дуже популярна помилка, коли до мене приходять: “От, у мене через місяць відпустка. Мені треба за місяць схуднути”. І починають ходити на всі заняття, які є. І це є величезною помилкою. Тому що вони отримують перенавантаження тіла, у них підвищується ризик травматизації. І як би вони не займалися, процес схуднення і так само — набір ваги, маси — відбувається не в процесі тренування, а у процесі відновлення після тренування”, – підсумовує Вікторія Михайлова.

Детально про найчастіші помилки у новачків, а також про те, як знаходити мотивацію для тренувань — у етері Прямий FM

Читайте також: Найкраще для фронту: Як правильно допомагати нашим воїнам?

Нагадаємо, дослідження вчених довело, що українці генетично не схожі на росіян.

Останні новини