Про це повідомив у Телеграм-каналі міністр культури Олександр Ткаченко.
За його словами, вчора відбулось перше засідання комісії з питань передачі пам’ятки національного значення. До неї увійшли представники МКІП, заповідника “Софія Київська” та ФДМУ.
А сьогодні комісія оглянула об’єкт та винесла рішення, що передача Гостиного двору в управління МКІП відбудеться 29 червня.
Після завершення передачі розпочнеться розробка проектно-кошторисної документації та перші протиаварійні роботи для збереження історичної будівлі, розповів Ткаченко.
Читайте також: Відповідальність за руйнацію Гостиного двору несе Фонд держмайна – Володимир Прокопів
Нагадаємо, 19 травня Гостинний двір став пам’яткою національного значення.
Як повідомлялось, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році за прем’єрства Миколи Азарова будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012 дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти відстояли пам’ятку “перебудови”.
Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та повернули її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.
Столична влада очікує передачу у власність громади Києва Гостиного двору. Місто готове взяти приміщення на баланс і привести його в належний стан. Але держава, видно, не дуже переймається станом пам’ятки. Поки вона руйнується, у Зеленського не виділили грошей на реконструкцію. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостиного двору киянам.
В Департаменті культури КМДА таку пропозицію розкритикувати та попросили передати пам’ятку архітектури у власність міста. Кличко також звернувся до Шмигаля.