Гастролі заборонені, репер – в чорному списку. Моргенштерна в Україну з концертами не пустять

Автор: Любава Лисичкіна
23:23 13.09

Російський співак Моргенштерн, якого включили до списку осіб, що загрожують нацбезпеці України, восени таки збирається виступити в Києві, Харкові та Запоріжжі. А от СБУ каже, що ніхто його в Україну не пустить.

Гастролі заборонені, репер – в чорному списку. Моргенштерна в Україну з концертами не пустять

Як повідомляє “Українська правда” з посиланням на коментар від СБУ, правоохоронці підтвердили, що проведення концертів російського співака Моргенштерна в нашій країні неможливе.

“У вересні 2021 року СБУ додатково інформувала відповідні органи України про заплановані ним концерти на території нашої держави. Акцентовано на тому, що перебування особи в “списку Мінкульту” автоматично забороняє будь-яку концертну діяльність на території України. Таким чином, будь які гастролі Моргенштерна на території України – заборонені”, – зауважили в СБУ.

В СБУ нагадують, що в квітні 2021 року за її поданням російський співак Алішер Валєєв (Моргенштерн) був включений у перелік осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України. В рекомендаціях СБУ фігурують обидва прізвища репера: як Валєєв, так і Моргенштерн.

Позиція СБУ ґрунтується на висновках лінгвістичної експертизи, пояснюють у спецслужбі. Вона підтвердила, що в “творчості Моргенштерна” пропагується культ насильства й жорстокості, поширення та вживання наркотичних засобів і психотропних речовин. Це створює передумови для конфліктних ситуацій по відношенню до організаторів та учасників концерту за його участі.

Нагадаємо,“заборонений” Моргенштерн восени таки планує виступити в Україні (ВІДЕО).

Репер також  відомий своєю відкритою підтримкою Путіна, про що вкотре заявив під час інтерв’ю російському блогеру Юрію Дудю. Саме тому його концерти Моргенштерна не пройшли повз столичних політиків. Так, депутат Київради Олександр Погребиський звернувся до  СБУ з проханням перевірити, чи може росіян  Morgenshtern давати виступи в Києві. 

Після розголосу Моргенштерн скасував концерти в Україні, а в квітні репера включили до списку осіб, що загрожують нацбезпеці України.

Згодом, репер вирішив судитися з СБУ через заборону йому в’їжджати до України

Великий Київ у Google News

підписатися