Екватор протиаварійних робіт в Гостиному дворі: що вже зробили та коли почнеться реставрація

Автор: Галина Ворона
12:51 26.01.2022

У Гостиному дворі, який роками руйнувався, цілодобова тривають протиаварійні роботи. Наразі вони вже сягнули екватора.

Екватор протиаварійних робіт в Гостиному дворі: що вже зробили та коли почнеться реставрація

Про це розповів у своєму Телеграм-каналі міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, біля будівлі знесли прогнилий паркан та замінили його на новий, додатково облаштувавши галереї для пішоходів.

Станом на зараз вже виконано монтаж системи електропостачання, розчищено території від чагарника, влаштовано тимчасові побутові приміщення, демонтовано металеві карнизи парапету, виготовлено в’їзди та ворота, монтаж риштувань та каркасу покрівлі парапетів, пофарбовано та нанесено антикорозійний захист металевих конструкцій, вивезено сміття.

Гостиний двір протиаварійні роботи

Наразі спеціалісти продовжують виготовлення металевих конструкцій, завершують організацію системи водопостачання, монтаж підсилення конструкцій арок та монтаж каркасу з фанери на покрівлі, видалення рослин в стінах другого поверху, очищення пальових фундаментів та підвальних приміщень від бруду, тривають вантажо-розвантажувальні роботи та виготовлення тимчасових драбин та сходів.

Орієнтуємось, що реставраційні роботи будуть розпочаті вже наприкінці весни. Але, зауважу, що до цього часу на основі концепції готуватиметься реставраційний проект. Обговорення концепції робочою групою при Міністерстві наразі продовжується”, – додав міністр.

Гостиний двір протиаварійні роботи

Читайте також: Чужий на святі життя. Як виглядає Гостиний двір поруч із новорічним містечком на Подолі – фоторепортаж 

Нагадаємо, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році за прем’єрства Миколи Азарова будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012-му дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти відстояли пам’ятку від “перебудови”.

Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та повернули її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.

Київ неодноразово закликав передати Гостиний двір на баланс міста та оновити його. Та попри це у травні цього року Фонд держмайна передав будівлю на баланс Мінкульту. Перед цим 19 травня 2021-го Гостинний двір став пам’яткою національного значення.

Нещодавно Гостиний двір почали вкривати захисною плівкою – це його дев’ята зима без даху

Великий Київ у Google News

підписатися