Чужий на святі життя. Як виглядає Гостиний двір поруч із новорічним містечком на Подолі – фоторепортаж

Автор: Галина Ворона
22:49 03.01.2022

Контрактова площа цьогоріч традиційно стала однією із загальноміських новорічних локацій. Тут людно, гамірно, весело, повсюди лунає музика та сяють святкові вогні. На тлі таких загальних веселощів Гостиний двір, що був колись чи не головною окрасою всього Подолу, видається похмурим велетнем-одинаком, який цурається людських втіх і радощів: тут тихо і безлюдно.

Чужий на святі життя. Як виглядає Гостиний двір поруч із новорічним містечком на Подолі – фоторепортаж
Світлодіодне освітлення

Нещодавно фасад Гостиного двору із пустими віконницями заховали за захисною сіткою, тож будівля із 200-річною історією не має псувати настрою гостям своїм плачевним виглядом.

А останній день 2021-го подарував надію на відновлення – у Гостиному дворі розпочались протиаварійні та консерваційні роботи для збереження пам’ятки. Будівлю мають почистити та накрити армованою плівкою, щоб захистити від вологи.

Що далі чекає на Гостиний двір? Його реставрують з урахуванням концепції, яку наразі розробляють за участі реставраторів, архітекторів, урбаністів, істориків, культурних менеджерів, громадськості, а також представників державної та міської влади, а також киян та жителів Подолу.

Маємо надію, що наступного Нового року це вже не буде похмурий велетень-одинак, який цурається людських втіх і радощів.

гостиний двір фонтан самсон гостиний двір гостиний двір гостиний двір гостиний двір новорічне містечко на контрактовій гостиний двір новорічне містечко на контрактовій

Читайте також: В мережі оприлюднили фото Гостиного двору 50-річної давнини

Як повідомлялось, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році за прем’єрства Миколи Азарова будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012  дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти відстояли пам’ятку “перебудови”.

Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та повернули її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.

Київ неодноразово закликав передати Гостиний двір на баланс міста та оновити його. Та попри це у травні цього року Фонд держмайна передав будівлю на баланс Мінкульту. Перед цим 19 травня 2021-го Гостинний двір став пам’яткою національного значення.

Нещодавно Гостиний двір почали вкривати захисною плівкою – це його дев’ята зима без даху

Великий Київ у Google News

підписатися