“Дятла” охоронятимуть. Станцію «Дуга» в Чорнобилі внесли до списку нерухомих пам’яток

Автор: Марія Супрун
15:47 21.04

Радіолокаційна станція «Дуга» в Чорнобилі занесена до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

“Дятла” охоронятимуть. Станцію «Дуга» в Чорнобилі внесли до списку нерухомих пам’яток

За це рішення сьогодні проголосували на засіданні Уряду, повідомляє міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

“На жаль, з часом об’єкти, що знаходяться в Чорнобильській зоні поступово руйнуються. Якщо не вживати жодних заходів – Зона з роками буде спустошуватися. Цього не можна допустити, адже наша спадщина – не лише місцевість навколо електростанції. А й будівлі, що знаходяться на її території. Тож зараз ми працюємо над визначенням інших об’єктів, які повинні бути частиною списку нерухомих пам’яток”, – написав Ткаченко.

Міністр додав, що хоча сама «Дуга» і зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, об’єкт є однією із візитівок Зони та її символом. До того, це рішення підсилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО в цілому.

Загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга» призначена для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет. Вона випромінювала сигнал, який можна було почути в усьому світі в період між липнем 1976 і груднем 1989, за специфічний звук її охрестили «дятел». Унікальні здібності радара криються в новаторських ідеях конструкторів, які втілились в велетенських розмірах конструкцій щогл та приймаючих антен. Об’єкт видно майже з будь-якого місця Чорнобильської зони відчуження. У квітні 2012 року українські бейс-джампери вп’ятьох вперше здійснили стрибок зі станції.

Нагадаємо, у Прип’яті презентували арт-проєкт “Ковчег Чорнобиль”.

Великий Київ у Google News

підписатися