Другий пішов. У Києві з’явився ще один “Япомогабокс”, але працює по-іншому

18:40 23.01.2021

У столиці з’явився ще одни автомат “Япомогабокс”, що видає корм для безпритульних тварин. Але принцип його роботи дещо відрізняється – ініціатори проєкту внесли зміни з урахуванням досвіду, який отримали після встановлення першого апарату.

Другий пішов. У Києві з’явився ще один “Япомогабокс”, але працює по-іншому

Як розповів у Facebook “батько” проєкту Руфат Раїмов, “Япомогабокс 2.0” розміщений на вулиці Протасів яр, 15 у менш людному місці, ніж перший.

Він так само прийматиме пластикові пляшки, тільки не видаватиме корм на місці – його збиратимуть та передаватимуть волонтерам, які, в свою чергу, доставлять їжу бездомним тваринам.

У віконечку у вигляді пісочного годинника видно, скільки корму вже видав автомат. Коли кількість корму підніметься до позначки, волонтери забиратимуть його і передаватимуть тваринам.

 

За словами засновника проекту, такі змін пов’язані з деякими виявленими під час експлуатації проблемами, а саме:

  • У людних місцях собаки та коти бояться підходити до боксу. Зазвичай, вони живуть там, де людей немає. А якщо немає людей, немає і пластику для боксу. Замкнуте коло.
  • Ми не маємо можливості контролювати корм і для яких цілей його забирають.
  • Коли тварини не підходять до боксу корм обвітрюється, а іноді розмокає.
  • Удень корм їдять голуби, а вночі щурі… (для голубів поставлять окрему годівничку).

У боксі також є термінал зі звуковим супроводом, який приймає гроші через безконтактну оплату. Подивитися інформацію про кількість виданого корму можна за допомогою qr-коду, який розміщений на боксі.

У “Япомогабоксі” 2.0 ми впровадили доповнену реальність, яка дозволить батькам, в інтерактивній формі, ще більше розповісти і показати діткам ту допомогу, яка робиться їх маленькими ручками”, – говорить Руфат Раімов.

Нагадаємо, перший апарат, так званий “Япомогабокс” було розміщено на вулиці вул. Юрія Іллєнка (неподалік від м. “Лук’янівська”). Через кілька днів його зламали неправильною здачею пластикової тари. Крім того, дехто не соромився набирати корм на виніс.

Невдовзі, в Києві з’являться оновлені, вдосконалені автомати для годування безпритульних тварин (ФОТО).

Як працює “Япомогабокс” і які ще плюси він виявив – дивіться у матеріалі “Великого Києва”.

 

Великий Київ у Google News

підписатися