Для України людина – найвища цінність: омбудсман Дмитро Лубінець привітав з Днем конституції

Автор: Оксана Тупальська
09:57 28.06.2023

Росія хоче відібрати вільність жителів країни, але ми стоїмо гідно за нашу незалежність, свободу і демократію у всьому світі, – зазначив у привітанні з Днем конституції Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Для України людина – найвища цінність: омбудсман Дмитро Лубінець привітав з Днем конституції
Світлодіодне освітлення

“Це день, коли вся Україна вшановує головний закон нашої країни, у ньому закріплені правові основи держави, її суверенітет і територіальну цілісність, гарантії права та свободи українців, закріплені наші обов’язки та визначений наш шлях як країни”, – нагадав Омбудсман.

Він також нагадав сторінки історії аж до Київської Русі, де на віче народ приймав найважливіші рішення для власної держави:

“Далі була і конституція Пилипа Орлика, яка відобразила волелюбні і демократичні погляди козацької держави. Через покоління, як паросток крізь бетон, проросли наші демократичні цінності і ми заклали їх в Основний закон”. 

Даючи відсіч окупантам країна демонструє світові свою мету – жити в демократичній державі, додав Лубінець:

“В 21-му столітті у самому серці Європи вже понад 9 років триває битва за Україну. За її цілісність, свободу та незалежність, битва за права людини в цивілізованому світі. Битва за норми права та моралі. Битва за демократію. І ми стали активними учасниками цієї боротьби. Росія намагається зброєю, агресією, шантажем та залякуваннями на чужій землі встановити власні правила попри норми міжнародного права. Зазіхає на наші території, посягає на життя українців”. 

Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.

У 1996 році була створена спеціальна парламентська комісія під керівництвом депутата Михайла Сироти. 27 червня почався розгляд запропонованого документа у Верховній Раді.

Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійному залі всю ніч із 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту – про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні, після чого Основний Закон був остаточно затверджений.

Вважається, що прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина.

Великий Київ у Google News

підписатися