«Діти війни. Вони такі віддані…» — як працює Київська муніципальна академія танцю під час війни

12:38 09.04

КМАТ імені Сержа Лифаря продовжував роботу навіть в перші місяці повномасштабного вторгнення росії, і минулого року провів повноцінний набір студентів. 26-го квітня в закладі відбудеться день відкритих дверей — це можливість для батьків та дітей познайомитися із викладачами та розпочати свій шлях в академії.

«Діти війни. Вони такі віддані…» — як працює Київська муніципальна академія танцю під час війни
Світлодіодне освітлення

Про особливості роботи закладу під час повномасштабної агресії росії, а також виклики та здобутки КМАТ розповів в етері Прямий FM викладач та заслужений діяч мистецтв України, Андрій Лягущенко.

За словами Лягущенко, у перші місяці вторгнення, КМАТ став надійним укриттям для мешканців лівого берега Києва:

«В перші місяці повномасштабного вторгнення, там в березні, в квітні, праця була така, що ми були прихистком — в нас там є великий підвал — прихистком просто і для тих учнів, студентів, які залишилися, і для людей з нашого мікрорайону… Дирекція жодного дня не пропустила. Всі були на роботі, надавали всю допомогу. І вже починаючи з травня, ми почали відновлювати свою діяльність».

Зараз академія вже починає набір нових учнів, проводить концерти та майстер-класи. Лягущенко називає цих студентів “дітьми війни”, оскільки вони дуже віддані своїй справі та навчаються навіть за таких складних умов. Традиційно, набір до закладу починається з Дня відкритих дверей, що проходить в квітні. За словами Лягущенка, КМАТ вже підготував для відвідувачів особливу програму:

«Ми покажемо цікаву роботу і майстер клас. Покажемо  працю над нашою новою постановкою. До речі, в нас є стала традиція не тільки номера ставити окремі, а цілі балети. От в нас — відкрию завісу — в цьому році наш Дмитро Клявін, заслужений артист України, ставить абсолютно оригінальну версію балету Болеро Моріса Равеля. До речі, дуже цікавий балет ідея якого народилася, до речі, в Києві про це мало хто знає. От ми показуємо уривки і працю над цим балетом. Потім буде зустріч з педагогами, які набирають нові курси і концерт наших учнів, студентів».

Нагадаємо, Серж Лифар, імʼя якого носить Київська міська академія танцю — визнаний український та світовий балетмейстер і хореограф, що народився у Києві 2 січня 1905 року.

Великий Київ у Google News

підписатися