Дарницька ТЕЦ вдвічі знизила шкідливі викиди у повітря

Автор: Галина Ворона
16:29 13.04

На Дарницькій ТЕЦ вже працюють два нових електрофільтри, завдяки яким викиди пилу на ТЕЦ знизились більш як удвічі. До кінця року має запрацювати третій новий фільтр газоочистки, а згодом – четвертий.

Дарницька ТЕЦ вдвічі знизила шкідливі викиди у повітря

Про це розповів мер Києва Віталій Кличко під час перевірки нової системи очищення повітря.

Він зазначив, що місто у 2018 році розпочало програму з будівництва електрофільтрів, що вловлюють пил та зменшують обсяг шкідливих викидів. Ідеться про заміну застарілої системи газоочищення. На Дарницькій ТЕЦ уже встановили 2 нових електрофільтри. У планах – будівництво ще двох.

Київ системно вирішує екологічні проблеми, що накопичувались десятками років. Ключові стратегічні підприємства мають детальний план підвищення екологічної складової. Не виняток і Дарницька ТЕЦ – одна з найстаріших у столиці. Вона працює понад 60 років. Нагадаю, що ТЕЦ постачає тепло промисловим підприємствам та житловим масивам Дніпровського та Дарницького районів. Станція опалює близько 8 відсотків житлової площі Києва. А це – оселі понад 270 тисяч жителів столичного Лівобережжя. Зараз місто спільно з ТОВ “Євро-Реконструкція” реалізовують план дій, що зробить діяльність Дарницької ТЕЦ більш безпечною”, – наголосив Віталій Кличко.

Також місто планує встановлення систем сіркооочистки та азотоочистки із доведенням концентрації викидів цих речовин до європейських норм. Ці роботи фінансують коштами ТОВ “Євро-Реконструкція” у рамках інвестиційної програми. Вартість уже встановлених двох електрофільтрів – 211 млн грн.

Наголошую – будівництво двох високоефективних електрофільтрів вже дало можливість знизити викиди пилу на ТЕЦ більш як удвічі. За обсягами та складом виробничих викидів після електрофільтрів підприємство слідкує за допомогою системи моніторингу. Цього року на Дарницькій ТЕЦ продовжать модернізацію. Зокрема, будівництво третього електрофільтру вартістю 129,5 млн грн. Також планують розробку проекту рекультивації золошлаковідвалу. Таким чином, Дарницька ТЕЦ буде першою вугільною ТЕЦ в Україні, що відмовиться від використання золовідвалу”, – зазначив мер столиці.

Віталій Кличко нагадав, що минулого року місто розпочало встановлення системи хімічної очистки на заводі “Енергія”, щоб досягти європейських стандартів щодо рівня викидів забруднюючих речовин.

Також розпочато будівництво сучасної системи моніторингу якості повітря, яка відповідає директивам Євросоюзу. Перші два пости моніторингу вже встановлені на лівому березі – на вулиці Архітектора Вербицького та Харківському шосе. І цього року планують встановити ще кілька таких постів на правому березі Києва, щоб моніторити стан повітря та оперативно вживати необхідних заходів.

Читайте також: Дарницька ТЕЦ завдала природі збитків на 1 млн гривень

Нагадаємо, Дарницьку ТЕЦ зобов’язали переглянути розцінки на тепло, яке подається киянам.

Як повідомлялось, на сміттєспалювальному заводі “Енергія” почала працювати експериментальна модель установки системи хімочищення. І якщо майбутня Київрада проголосує за фінансування, то вже через два роки жителям Дарниці і всього Києва стане легше дихати.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...