Порятунок національного вишу: вчена рада НАУ просить уряд віддати Льотну академію під контроль Міноборони

Автор: Оксана Тупальська
14:58 03.10.2023

Вчена Рада Національного авіаційного університету просить урядовців передати Льотну академію, розташовану у Кропивницькому, Харківському національному університету, а також під опіку Міноборони. Про це кореспонденту «ВК» повідомили в навчальному закладі.

Порятунок національного вишу: вчена рада НАУ просить уряд віддати Льотну академію під контроль Міноборони
Світлодіодне освітлення

Як відомо, на днях було оприлюднено відомості, що начебто за ініціативи віцепрем’єр-міністра Михайла Федорова та міністерства освіти з НАУ хочуть зробити 2 виші без статусу національного. Причина – незадоволення роботою ректора НАУ Максима Луцького, який перебуває на посаді з 2021 року.

Після цього студенти НАУ заявляли про намір подавати судові позови – бо вступали на навчання та підписували контракти з національним університетом, а через дії влади можуть отримати диплом державного вишу, з нижчим статусом. Також зазначалося, що Льотна академія у Кропивницькому “давно просила відділитися” від НАУ. Навіщо такі зміни під час війни аналізував кореспондент «Великого Києва».

Тепер стало відомо, що Вчена Рада НАУ спрямувала до Міністерства освіти та Кабміну проект Розпорядження уряду «Про передачу цілісного майнового комплексу Льотної академії Національного авіаційного університету до сфери управління Міністерства оборони України».

Проект Постанови уряду, запропонований Вченою Радою НАУ

Зокрема, у документі передбачається, що студенти, які нині навчаються у Льотній академії НАУ, будуть продовжувати навчання у Льотній академії Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба.

«В умовах мобілізації усіх сил держави та суспільства, спрямованих на протидію широкомасштабній військовій агресії російської федерації, особливе місце належить Повітряним Силам Збройних Сил України, що надзвичайно актуалізує завдання підготовки висококваліфікованих фахівців для військової авіації», – зазначають у пояснювальній записці до документу.

Додають також, що такі дії сприятимуть обороноздатності країни.

«Приєднання до Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба Льотної академії Національного авіаційного університету, яка має значний досвід підготовки пілотів, повною мірою сприятиме реалізації безумовного виконання вимог Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України щодо нарощування оперативних спроможностей сил безпеки і оборони та рівня їх готовності до невідкладного реагування на виклики й загрози національній безпеці».

Нині у складі НАУ Льотна академія співпрацює в рамках міжнародної академічної мобільності за програмою «Еразмус+» з Ризьким технічним університетом, а також з  університетом Кренфілда (м. Кренфілд, Великобританія) у рамках проекту «The UK – Ukraine Twinning Initiative».

Нагадаємо, у 2022 року Національний авіаційний університет увійшов до десятки серед ТОП-100 вишів за найбільшим попитом вступників. Навчальний заклад посів третю сходинку в країні після Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського та Київського національного університету ім. Шевченка.

Великий Київ у Google News

підписатися