Це не самоуправство, у власників садиби Зеленських є всі дозвільні документи на демонтаж, — представник співвласника будівлі

Автор: Любава Лисичкіна
19:16 07.08

На думку вдасників будівлі, Мінкульт та КМДА стверджують, що роботи проводять незаконно, бо активісти висвітлюють історію з вигідного їм боку, замовчуючи реальні факти та не підкріплюючи власні слова доказами.

Фото: Д.Перов

Про це розповів представник співвласника будівлі Михайло Литвиненко. 

За його словами, демонтаж будівлі законний, а згідно з висновками кількох комісій об’єкт жодної культурної архітектури архітектурної або історичної цінності для громади Києва не має взагалі. Згідно зі звітами, перепланування та надбудови будинку “повністю знівелювали його характеристики як типологічного об’єкта”, тому він “не відповідає критеріям відбору для пам’яток історії”.

Спочатку споруда була одноповерховою, але попередній власник будинку вирішив зробити надбудову та знести цокольний поверх — він сам створював малюнки будівлі та погоджував у адміністрації міста, зазначив Литвиненко. Додавши, що вперше бажання перебудувати будинок у нинішніх власників з’явилося у 2021 році, і до того моменту споруду навіть не розглядали як історичний об’єкт. Щобільше, експерти нібито визнали, що він перебуває в аварійному стані, слід знести стіни та укріпити фундамент, і тільки потім робити реконструкцію.

Він вважає, що тоді ще можна було реконструювати будівлю без демонтажу. Проте КМДА довго тягнула з рішенням, об’єкт потроху руйнувався. Але зараз, за його словами, на руках власників є всі дозвільні документи. Вони дають повне право на демонтаж.

“Що ми маємо сьогодні? Ми маємо чинні документи, які дають повне право, відповідно до права власності на об’єкт, на реконструкцію в межах фундаменту без зміни геометричних форм. Тобто це не самоуправство”, — додає Литвиненко.

На його думку, Мінкульт та КМДА стверджують, що це не так і роботи проводять незаконно, бо активісти висвітлюють історію з вигідного їм боку, замовчуючи реальні факти та не підкріплюючи власні слова доказами.

Щодо закидів про будівництво на місці знесеної садиби житлового комплексу “Тургеневъ”, Литвиненко зазначив, що таких планів у власників немає, як і статусу забудовника щодо цього об’єкта.

Читайте також: «Знесення садиби Зеленських – цинічна провокація»: Кличко відповів активістам, що приходять під мерію

Нагадаємо, 130-річний будинок на вулиці Кониського, 22 знесли ввечері 19 липня. У КМДА назвали це цинічним і зухвалим самоуправством, а правоохоронці відкрили кримінальну справу та вилучили будівельну техніку.

Як повідомляв «ВК», боротьба за збереження цього будинку тривала кілька років. Перша інформація про те, що у Києві зносять будинок Зеленських, з’явилася у серпні 2021 року. У вересні 2021 року будинок  намагались знищити «накатаною» схемою, та небайдужі кияни завадили. А у жовтні працівники комунального підприємства «Київблагоустрій» демонтували будівельний паркан навколо будівлі.

У серпні 2022 року  Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на будинок. В лютому 2022 біля арештованої садиби знову виріс будівельний паркан – реакція активістів не забарилась. Після початку повномасштабного вторгнення Росії садибу знову почали готувати до демонтажу. Забудовник розібрав стіну та завіз будівельні матеріали. Активісти тоді заявляли, що будинок хочуть знести заради другої черги ЖК «Тургенєв».

У квітні 2024 року ТОВ «Тургенєв Білд», яке є забудовником цієї ділянки, замовило дослідження, згідно з яким садиба нібито не може вважатися пам’яткою через те, що будувалась на замовлення професора російської філології Василя Малініна.

Крім того, «ВК» писав, що будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію. Такі висновки зробили в Інституті нацпам’яті.

22 липня стало відомо, що столична влада змусила забудовника і власників знесеної садиби Зеленських відновити її.

Останні новини