Заради Тургенєва. В центрі Києва намагаються знищити історичну будівлю, в якій проживали Зеленські

Автор: Володимир Хлєбников
11:44 14.06

Будинок на вулиці Тургенєвській, 22 отримав статус цінної історичної забудови ще влітку минулого року. Активісти переконані, що забудовник намагається знести будівлю заради зведення чергового ЖК.

Заради Тургенєва. В центрі Києва намагаються знищити історичну будівлю, в якій проживали Зеленські

Будинку Маліна збудували ще у 1890 році, тепер навколо нього знову з’явився будівельний паркан, повідомив київський активіст Дмитро Перов. 

Як писав “ВК“, наприкінці квітня у Києві почався збір підписів за надання охоронного статусу садибі Маліна на вул. Тургенєвській. Ініціатива збіглася з активізацією забудовника по зносу будівлі.

Після останньої такої спроби, минулого місяця, ми зібрали понад 300 підписів за надання будинку повноцінного охоронного статусу пам’ятки. Також, оскільки в період з 1911 по 1916 р. тут проживала сім’я заможних міщан Зеленських, ми направили відповідне звернення й до Володимира Зеленського“, – прокоментував Перов.

Він також оприлюднив кілька фото, на ких видно, що навколо багатостраждальної будівлі встановлено зелений будівельний паркан, а сам будинок частково зруйнований.

За даними активістів, на забудовника відкрито два кримінальні провадження за ст.ст. 298, 356 КК України. У жовтні 2021 року Департамент міського благоустрою КМДА демонтував попередній будівельний паркан як такий, що встановлений незаконно.

Читайте також: МАФія повертається. На газоні біля “Виставкового центру” встановили кіоск

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну садибу Маліна знову почали готувати до демонтажу. Забудовник розібрав стіну та завіз будівельні матеріали. На думку активістів, будинок хочуть знести заради другої черги ЖК «Тургенєв».

Ані дозволи, ані містобудівні умови та обмеження земельної ділянки, на якій знаходиться будівля, жодному суб’єкту господарювання не видавались. Будинок вже починали розбирати в липні 2021 року, але після розголосу демонтаж вдалося зупинити. Тоді робітники встигли зняти обшивку з покрівлі й втекли, щойно побачили знімальну групу. Водночас у КМДА повідомляли, що будівля не має охоронного статусу.

Роботи ведуться з порушеннями: відсутні містобудівні умови й обмеження; відсутня належним чином оформлена картка на порушення благоустрою (не відповідність по призначенню); відсутнє погодження Мінкульту, пише kyiv.media.

У 2017 році поряд із будинком компанія «Сервіт» звела 11-поверховий житловий комплекс – клубний будинок Turgenev.

Довідково. Будинок Василя Маліна – двоповерховий особняк у Києві, що розташований на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890. Садиба не має охоронного статусу, проте з 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради.

Читайте також: Захмарні тарифи на Виноградарі: НКРЕКП визнала відповідальність забудовника

Великий Київ у Google News

підписатися