Хотіли знищить за “накатаною” схемою: на Тургенєвській завадили демонтажу історичної садиби Маліна

Автор: Галина Ворона
11:22 03.09

У столиці зупинили можливий демонтаж історичного будинку будинку на Тургенєвській, 22 (будинок Маліна), що збудований наприкінці ХІХ століття. Будівля знаходиться в історичному ареалі і є важливим елементом зовнішнього вигляду усього кварталу. Вона не має статусу пам’ятки, але внесена в перелік об‘єктів, що підпадають під додатковий захист історичних будинків, які не мають статусу об’єктів культурної спадщини. Як і у випадку з садибою Барбана, будівельники загнали техніку проти ночі.

Хотіли знищить за “накатаною” схемою: на Тургенєвській завадили демонтажу історичної садиби Маліна

Як розповіли і Київраді, учора ввечері було зафіксовано, як біля історичного будинку з’явилась будівельна техніка, і місто одразу відправило інспекцію Департаменту охорони культурної спадщини і Департаменту міського благоустрою. Також до вирішення питання долучився голова Шевченківського району Олег Гаряга.

Після перемовин із власниками, будівельну техніку прибрали з прилеглої території історичного будинку.

Нагадаємо, у столиці ввели мораторій на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель ХІХ-ХХ століття, щоб зробити неможливим їх знищення. Найповніший перелік можна подивитись тут, він буде поповнюватись.

Як повідомляв “ВК”, 18 липня до садиби Барбана на вулиці Обсерваторній, 6 під’їхала важка техніка, але місцеві жителі її заблокували (ФОТО). Попри спротив активістів наступного дня будівлю ХІХ століття почали руйнувати. Цього ж дня поліція опечатала будівлю, але забудовник все одно продовжив демонтаж і наступного дня зрівняв її з землею. Після цього у поліції відкрили кримінальне провадження, а РНБО зацікавилося знищенням історичної будівлі: садибу Барбана обіцяли відновити, причетних – покарати.

Великий Київ у Google News

підписатися