Зокрема, ченці УПЦ МП жили та працювали на першому та другому поверху 39-го корпусу Лаври, де у підвальному приміщенні представники УПЦ МП організували підпільний цех з виробництва сувенірів та поліграфії, повідомляє “ВК”.
Виконувач обов’язків директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко зазначив, що ченці УПЦ МП самі принесли ключі та відкрили приміщення.
“Це приміщення по роботі з паломниками, воно практично звільнене. Зараз фіксуємо його стан, стан пожежної системи й виставляємо після завершення роботи комісії, виставляємо поліцію, яка візьме будівлю під охорону”, – розповів Остапенко.
Він також додав, що представники заповідника не перешкоджають ченцям УПЦ МП збирати й забирати свої речі, адже державі належать виключно приміщення.
Орендарі залишили після себе купу сміття, поламані та подряпант меблі, брудну ванну кімнату й туалет.
Додамо, представники комісії Мінкульту з приймання-передачі державного майна заповідника до сьогодні не можуть потрапити до 111-го корпусу Лаври – чоловічого монастиря УПЦ МП. Їм не дозволяють це зробити ченці цього монастиря, намісником якого є Павло Лебідь.
Читайте також: Більша частина суспільства вважає московський патріархат злом, яке треба викорінювати – голова Держслужби з етнополітики
Нагадаємо, в цілому члени комісії Мінкульту перевірили та опломбували вже сім приміщень Києво Печерської Лаври. Про вчора стало відомо про п’ять перевірених та опломбованих приміщень – 37, 37-А, 112 й матеріальний склад, сьогодні були перевірені та опломбовані ще два корпуси – 39 та 44-й. Два дні поспіль представники та віряни УПЦ МП блокували роботу членів Комісії Мінкульту.
Стосовно 112-го корпусу члени комісії зафіксували злочин за ст. 298 ККУ “Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини”.
Як повідомляв “ВК”, представники Державної аудиторської служби під час ревізії Києво-Печерської Лаври виявили 36 новозбудованих самочинних будівництв – усі вони є комерційними та господарськими приміщеннями (тобто не мають прямого відношення до чернечого життя/побуту).
29 березня прихильники УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Однак не виїхали – до сьогодні продовжується протистояння між представниками УПЦ МП та активістами, які вимагають від УПЦ МП виконати рішення держави та виїхати з української святині.
Мінкульт вже тричі подавав заяву в поліцію через перешкоджання, які чинили представники УПЦ МП роботі Комісії з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.