Будинок Сікорського має стати туристичною перлиною столиці – Володимир Прокопів

Автор: Галина Ворона
14:35 16.06

У будинку Сікорського слід навести лад та відкрити у ньому сучасний музей Сікорського, який стане туристичною перлиною столиці.

Будинок Сікорського має стати туристичною перлиною столиці – Володимир Прокопів

Про це у своєму Телеграм-каналі написав депутат Київради від фракції “Європейська Солідарність” і профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

Він звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та до міністра оборони Андрія Тарана з вимогою передати на баланс міста будинок, де мешкав видатний авіаконструктор Ігор Сікорський.

За його словами, вже більше двадцяти років там не відбувається жодних ремонтних робіт, а сама будівля перебуває в аварійному стані.

Моя позиція дуже проста: ми маємо навести лад на цьому історичному об’єкті та відкрити сучасний музей Сікорського, який стане туристичною перлиною столиці”, – додав Володимир Прокопів.

Читайте також: Відповідальність за руйнацію Гостиного двору несе Фонд держмайна – Володимир Прокопів

Нагадаємо, будинок Сікорського знаходиться у центрі Києва на вулиці Ярославів Вал, 15б. Саме тут на початку XX століття жила сім’я відомого авіаконструктора. Вважають, що в саду за будинком в 1911 році Сікорський створив свою першу експериментальну модель гелікоптера H-1.

Київ уже давно закликає передати пам’ятку у комунальну власність. Але поки що його руйнує час і нібито стихія – в травні цього року будинок Сікорського горів, після того як  Київрада попросила передати його громаді. В червні група приватних компаній виявила готовність реставрувати пам’ятку

До слова, попри кричущий стан із збереженням культурної спадщини в Україні, в уряді збираються а  збираються зменшити штраф за руйнування історичних пам’яток.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...