Міноборони без грошей, а от група приватних компаній готова реставрувати будинок Сікорського

Автор: Любава Лисичкіна
20:52 08.06

Орієнтовна вартість лише проєкту реставрації та проведення першочергових протиаварійних реставраційних робіт може становити близько 10 млн. гривень.

Міноборони без грошей, а от група приватних компаній готова реставрувати будинок Сікорського

Міністр оборони України Андрій Таран вважає, що прийшов час покласти край метушні навколо „Будинку Сікорського“.

Він пропонує зібратись представникам столичної громади, офісу Генпрокурора, правоохоронних органів, Міноборони, Мінкультури і узгодити дорожню карту створення музею. 

“Треба скласти рамкову угоду, яка дозволить:

  • а. вберегти будівлю від „дерибану“ під соусом банкрутства підприємства, яке наразі перебуває у такому статусі;
  • б. отримати гарантії, що у будівлі буде саме музей авіатора Сікорського, а не, приміром, казино „Гелікоптер“;
  • в. залучити приватних інвесторів до проекту, тим більше, що таку ініціативу підтримують у „Sikorsky Aircraft“, – зауважив Таран.

Він також повідомив, що частково профінансувати ремонтно-відновлювальні роботи будинку  на благодійній основі   готова група приватних українських компаній.  Адже, як зазначив Таран, можливості Міноборони щодо відновлення будинку є вкрай обмеженими. 

“Можливості Міноборони щодо відновлення будинку є вкрай обмеженими  через пріоритетність спрямування коштів на заходи зі зміцнення обороноздатності держави і всебічного забезпечення Збройних Сил України. Орієнтовна вартість лише проєкту реставрації та проведення першочергових протиаварійних реставраційних та відновлювальних робіт може становити близько 10 млн. гривень. Долю „будинку Сікорського“ можна вирішити. Просто треба займатись створенням музею Ігоря Сікорського, а не думати як би ще й зловити рибку в каламутній воді”, –  заявив міністр оборони.

Нагадаємо, Київ уже давно закликає передати пам’ятку у комунальну власність.   Київрада звернулась до уряду про передачу в комунальну власність міста будинку, в якому жив видатний авіаконструктор Ігор Сікорський. За словами профільного заступника голови КМДА Володимира Прокопіва, пам’ятка національного значення перебуває під загрозою остаточного руйнування та знищення.

Зокрема,  13 травня  у будинку Сікорського виникла пожежа.   

Як повідомлялося, прогулятись будинком Сікорського можна онлайн.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...