Мінкультури хоче зменшити штрафи за руйнацію об’єктів культурної спадщини – Прокопів

Автор: Марія Супрун
16:41 09.06

Сьогодні на комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики збираються розглянути законопроєкти № 4561 та № 4562. Але КМДА просить комітет ВРУ зняти їх з розгляду.

Мінкультури хоче зменшити штрафи за руйнацію об’єктів культурної спадщини – Прокопів

У чому справа пояснив депутат Київради від фракції «Європейська Солідарність» Володимир Прокопів.

“Ми просимо комітет зняти їх з розгляду, оскільки вони спрямовані на те, щоб унеможливити захист і збереження об’єктів культурної спадщини як в Києві, так і в інших містах України”, – зазначив Прокопів.

Наприклад, за словами депутата, Мінкультури пропонує парламенту зменшити штрафи за руйнацію об’єктів культурної спадщини і пам’яток.

Наразі законодавством передбачено штрафи за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам’яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, умисне доведення їх до стану руйнації – у розмірі від 17 тисяч грн до 170 тисяч грн. А законопроєкт міністерства культури пропонує штраф за ці порушення у розмірі лише 20,4 тисяч грн.

“Департамент охорони культурної спадщини КМДА письмово направляв до мінкультури свої зауваження. Асоціація міст України також оприлюднювала свої зауваження. Та, на жаль, наші пропозиції і зауваження міністерство проігнорувало”, – додав Прокопів.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’явилось багато повідомлень, що забудовники отримали право реконструювати особняк Пилипа Баккалинського, який знаходиться на Іллєнка, 30. Це викликало обурення киян. Водночас, як розповів Прокопів, цей особняк внесено до реєстру як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини. А це означає, що руйнувати чи перебудовувати будівлю не можна.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...