Будинок Сікорського руйнується: Київ закликає передати пам’ятку у комунальну власність

16:36 07.07.2020

Депутати Київської міської ради закликають Кабмін безоплатно передати у комунальну власність будинок Сікорського, що є пам’яткою історії національного значення, але знаходиться в занедбаному стані та продовжує руйнуватись.

Будинок Сікорського руйнується: Київ закликає передати пам’ятку у комунальну власність

Відповідне рішення підтримав сьогодні 71 депутат на сесії Київради, повідомляє пресслужба мерії.

У Київраді нагадали, що наразі будівля належить до державної власності та перебуває на балансі ДП “Готель Козацький” Міноборони. Місто ще у 2017 році підтвердило готовність прийняти будинок у комунальну власність, а іншим рішенням у лютому 2020 року зобов’язалось використовувати будинок Сікорського як заклад культури.

За словами депутатки Київради Вікторії Мухи, що ініціювала відповідне рішення, до сьогодні пам’ятка історії національного значення не передана місту й тривалий час не використовується, знаходиться в занедбаному стані та продовжує руйнуватись. Крім того, на будівлю накладений арешт.

Тому ми звертаємось до Кабміну щодо термінового вжиття заходів з передачі пам’ятки у комунальну власність міста або забезпечити її збереження за рахунок коштів балансоутримувача. Хочеться сподіватись, що звернення міської влади будуть почуті та вдасться не лише зберегти будівлю, але й облаштувати музейний простір видатного киянина”, – зазначила депутатка. 

Читайте також: Восстановить нельзя разрушить. Какая судьба ждет дом Сикорского в Киеве

Нагадаємо, будинок Сікорського знаходиться у центрі Києва на вулиці Ярославів Вал, 15б. Саме тут на початку XX століття жила сім’я відомого авіаконструктора. Вважають, що в саду за будинком в 1911 році Сікорський створив свою першу експериментальну модель гелікоптера H-1.

Як повідомлялось, місто також готове реконструювати Гостинний двір для потреб культури.

Великий Київ у Google News

підписатися