Боронитиме Протасів Яр від забудовників із потойбіччя – активісти продовжать справу Романа Ратушного

Автор: Оксана Тупальська
13:26 30.05.2023

Громадські активісти та друзі оголосили низку культурних, історичних та музичних подій, які будуть проводити у Протасовому Яру – саме там, де змагався з забудовниками загиблий на фронті Роман Ратушний. Киянин збирав на галявині у зеленій зоні молодь, читав їм Горліса Горського та показував фільми.

Боронитиме Протасів Яр від забудовників із потойбіччя – активісти продовжать справу Романа Ратушного Фото: Фото: УП Культура
Світлодіодне освітлення

Фестиваль “Протасів Яр” відбуватиметься з травня до вересня 2023 року і включатиме в себе кілька напрямків, розповідає УП Культура:

  • Мистецький (кінопокази, концерти, поетичні читання, лекції, створення муралу) 
  • Демократії і прав людини (дискусії, розмови, лекції, покази і обговорення документальних фільмів)
  • Історичний (лекції, екскурсії).

Роман Ратушний громадський активіст і розвідник 93-ї бригади “Холодний яр” загинув у 2022 році під Ізюмом. 

“У своєму заповіті Рома написав: “Я не думаю, що є щось після смерті, тому я робив усе, щоб мої вчинки і дії продовжили моє життя”. І, власне, це так зараз і відбувається. Цей фестиваль про життя – він про майбутнє. Рома переймався зміцненням нашої національної ідентичності. Він розумів, що йде цивілізаційна війна, що це війна за ідентичність”, – розповіла про Романа Ратушного матір загиблого воїна, поетеса Світлана Поваляєва.

Читайте також: Заказник у Протасовому Яру матиме ім’я Романа Ратушного

Вечір пам’яті Романа прикрасила концертна програма за участю Мар’яни Садовської, сестер Тельнюк та гурту “Крихітка”. Виконавці співали пісні, текстами яких є поезія українських публіцистів та патріотів. Серед покладених на музику – вірші тих, про кого замало говорили та згадували за життя, але доробок яких вкрай вартісний, Таким чином, продовжують справу митців, що любили край та були талановитими українцями. Звучали також кращі сучасні твори, які розпалюють жагу до перемоги над російським загарбником.

Під час концерту пам’яті полеглого воїна відбувся благодійний аукціон, де реалізували шматок скла з музею, який понівечили російські обстріли. Вилучені кошти підуть на ЗСУ. 

Нагадаємо, восени минулого року на честь Романа Ратушного у Києві висадили алею дерев. Також “Майданівська” каска Романа Ратушного стала експонатом Музею Майдану.

Великий Київ у Google News

підписатися