Бізнесмен, що віддав на створення комплексу Голокосту “Бабин яр” 6 млн доларів, вийшов із наглядової ради Меморіального центру

Автор: Любава Лисичкіна
21:25 23.06.2021

Українсько-російський бізнесмен Павло Фукс, щодо якого Рада національної безпеки й оборони України днями оголосила санкції, заявив про припинення своїх повноважень у наглядовій раді Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» і вихід із неї.

Бізнесмен, що віддав на створення комплексу Голокосту “Бабин яр” 6 млн доларів, вийшов із наглядової ради Меморіального центру Фото: Facebook BABYN YAR Holocaust Memorial Center
оренда квартири Київ

Про це він сам повідомив у своєму Telegram. 

“У той же час, щоб не ускладнювати і без того непросту роботу зі створення меморіального комплексу Голокосту “Бабин яр” в Києві, я хочу заявити про призупинення своїх повноважень і виходжу з Наглядової Ради меморіалу до тих пір, поки не зніму з себе ці необгрунтовані звинувачення в судовому порядку”, – заявив бізнесмен.

В той же час у Меморіальному центрі також повідомили про це, нагадавши, що протягом чотирьох років він пожертвував на зведення Меморіалу близько шести мільйонів доларів. А завдяки його відданій участі вдалося зрушити з місця багато питань, які не вирішувалися роками.

“У зв’язку із ситуацією, що склалася довкола санкцій введених РНБО, Павло Фукс вирішив взяти паузу в участі в роботі Меморіалу, щоб не наражати організацію на додаткові юридичні та політичні ризики. Водночас, після вирішення цієї ситуації та відновлення свого чесного імені, Павло Фукс обіцяє повернутися до Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” – завили в центрі.
 
Як відомо, Павло Фукс є одним з ініціаторів та співзасновників Меморіального центру, які  29 вересня 2016 року взяли на себе публічне зобов’язання звести Меморіал у Бабиному яру. 
 
18 червня цього року Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти олігархів Дмитра Фірташа і Павла Фукса.
 
Нагадаємо, Йосиф Зісельс вважає, що київська влада ігнорує українських вчених і їх бачення музею у Бабиному Яру.
 
Відомо, група громадських активістів, до складу якої входять відомі політичні та громадські діячі, раніше ініціювала проведення у КМДА громадських слухань, на яких мають презентувати український проєкт меморіалу Бабиного Яру замість російського. На сьогоднішній день вже зібрано більше 2 500 тисяч підписів киян за громадські слухання стосовно українського проекту.

Нагадаємо, центральна і міська влада активно підтримують проєкт меморіалізації Бабиного Яру, який створюють за гроші російських олігархів. Цим проєктом керує скандальний російський режисер Ілля Хржановський. Натомість державний проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, який розробили українські історики, відійшов на другий план, коли у медіа почалася активна кампанія із просування так званого російського проєкту. На підтримку українського проекту меморіалізації Бабиного Яру створили петицію на сайті Київради. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого та виступає в Київраді проти розгляду питань стосовно Бабиного Яру без громадських слухань.

Додамо, що в травні в Бабиному Яру вже відкрили синагогу-маф (ФОТО). Кличко також побував на відкритті скандальної синагоги і підтримав російський проєкт Бабиного Яру попри рішення Київради.

Також тут планують відкрити “Кришталеву стіна плачу” та “Курган пам’яті” (ФОТО).

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися