Більше ніж терапія: як у Києві собаки допомагають в реабілітації військових

13:19 16.08.2023

Собака супроводжує людину ледь не з перших днів існування цивілізації. “Друг людини” – не метафора, а віднедавна собаки здобули новий статус – цілителів. З появою в лексиці українців діагнозу “посттравматичний стресовий розлад” та низки супутніх діагнозів прийшло також поняття “каністерапія“: в дослівному перекладі – “лікування собаками”.

Більше ніж терапія:  як у Києві собаки допомагають в реабілітації військових
Світлодіодне освітлення

Посттравматичний стресовий розлад, депресія, суїцидальні настрої – це те, із чим працюють чотирилапі реабілітологи та фахівці Київський міський Центр реабілітації “Аскольд” в одному зі столичних медзакладів, інормує Марина Хонда, заступниця голови КМДА.

За її словами, каністерапія є важливою складовою у процесі комплексної реабілітації наших Захисників та Захисниць. Песики одразу «задають тон» зустрічі. Після спілкування з чотирилапими військовослужбовці легше ідуть на контакт і більше відкриваються психологам.

Зі слів військових, під час занять вони відчувають радість, спокій, моральне полегшення. У них зникає тривога, апатія та спустошення. Результати роботи завжди видно на щасливих обличчях наших Захисників та Захисниць. І це додає сил та мотивації продовжувати впроваджувати нові реабілітаційні проєкти.
 
Усі заняття проводять професійні кінологи зі спеціально відібраними та навченими собаками.
 
“Дякую усім фахівцям за співпрацю й допомогу в реалізації пілотного проєкту з соціальної та психологічної реабілітації наших Захисників та Захисниць!” – написала Марина Хонда.
 
Нагадаємо, некомерційний канадсько-український проект “Друг героя” має на меті допомагати бійцям відновитися після пережитого на фронті. Для України ця практика досить нова, натомість, каністерапія давно й успішно застосовується у США, Канаді, Польщі та інших країнах. 

Великий Київ у Google News

підписатися