Багатоповерхівка на вулиці Антоновича вчетверте бере участь у програмі енергоефективності “70/30”: цього року утеплює фасад

Автор: Галина Ворона
18:01 08.11.2023

У ЖБК “Молодіжний-12” на вул. Антоновича триває масштабний проєкт з утеплення фасаду трьох житлових будівель в межах енергоефективної програми співфінансування “70/30%”.

Багатоповерхівка на вулиці Антоновича вчетверте бере участь у програмі енергоефективності “70/30”: цього року утеплює фасад
оренда квартири Київ

Про це під час інспекції будинку розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, ЖБК “Молодіжний-12” бере участь у програмі енергоефективності вже 4 роки, і місто допомогло більшою частиною коштів – 70% від загальної вартості. Завдяки цьому мешканці замінили освітлення, модернізували будинкові мережі, замінили вікна і двері, а наразі майже завершують утеплення фасаду.

За словами Пантелеєва, загальна вартість усіх виконаних робіт склала понад 28 млн грн, із яких 9,9 млн грн зібрали та інвестували мешканці. При цьому кошти поступово акумулювались за рахунок щомісячної плати. І вкладені кошти дуже швидко окупляться за рахунок економії на комунальних послугах – опаленні та електроенергії, дефіцит якої нині доволі відчутний.

Програма “70/30%” – одна з таких пріоритетних програм, яку місто фінансує в межах нинішніх, доволі обмежених можливостей, адже мова йде про оновлення житла, приведення його до базових енергоефективних стандартів. У 2023 році на цю програму місто виділило близько 200 млн. Зараз у роботі або на завершальній стадії понад 150 об’єктів, де впроваджують енергоефективні заходи: встановлюють або реконструюють теплові пункти, утепляють фасад, замінюють вікна та двері на енергоефективні тощо”, – наголосив посадовець.

Петро Пантелеєв зауважив, що програми співфінансування працюють уже не один рік, і завдяки їм вдалося успішно виконати близько тисячі проєктів з енергоефективності, загальна вартість яких – понад 1 млрд грн.

До слова, столиця цього року відновила програму термомодернізації будинків на умовах співфінансування. Вона дозволяє зробити будинки більш енергоефективними: утеплити, замінити вікна, двері, модернізувати теплові пункти тощо і економити дорогоцінний енергетичний ресурс. Кияни до 22 грудня можуть подати заявки для участі у цій програмі на 2024 рік..

Читайте також: Будинок мрії. Багатоповерхівку на Оболоні визнали найбільш енергоефективною в Україні 

Нагадаємо, кияни коштом міської програми “70/30”  поставили на даху свого будинку сонячні панелі і не переймаються через відключення світла.

Великий Київ у Google News

підписатися