Утепли житло: у Києві оголосили конкурс енергоефективних проєктів “70/30”

Автор: Галина Ворона
14:50 10.10.2023

Столична влада із 16 жовтня почне приймати заявки для участі в міській конкурсній програмі енергоефективних проєктів “70/30” на 2024 рік. Завдяки цій програмі мешканці житлових будинків, де створені ОСББ та ЖБК, зможуть провести енергоефективні заходи для зменшення вартості комунальних послуг.

Утепли житло: у Києві оголосили конкурс енергоефективних проєктів “70/30”

Як повідомляє КМДА, відповідне рішення сьогодні прийняла профільна комісія конкурсу енергоефективних проєктів.

Програма передбачає механізм співфінансування, де 70% вартості робіт оплачує місто, 30% – мешканці.

Проєкт реалізовується на умовах конкурсу, де найголовнішим чинником є співвідношення обсягу інвестованих коштів та рівня досягнутої енергоефективності.

Зокрема, коштом програми у будинках можна виконати цілу низку робіт:

  • капітальний ремонт, реконструкція, модернізація, технічне переоснащення, встановлення нового індивідуального теплового пункту або пунктів;
  • капітальний ремонт та утеплення фасаду;
  • капітальний ремонт і теплоізоляція даху і підвальних перекриттів;
  • капітальний ремонт – заміна вікон на енергозберігаючі та дверей у місцях загального користування;
  • капітальний ремонт, реконструкція, модернізація внутрішньобудинкових інженерних мереж;
  • встановлення вузла обліку теплової енергії та/або гарячої води;
  • капітальний ремонт, реконструкція, модернізація систем електричного освітлення із заміною освітлювальних приладів у місцях загального користування на енергоефективні та/або із встановленням датчиків руху для регулювання освітленості в місцях загального користування;
  • реконструкція або технічне переоснащення систем електропостачання та/або теплопостачання та/або гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних чи альтернативних джерел енергії;
  • капітальний ремонт, реконструкція, технічне переоснащення внутрішньобудинкового електричного обладнання;
  • інші енергоефективні заходи.

Як розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який очолює комісію, за 9 років з моменту запуску програми у столиці успішно виконали близько 700 проєктів з енергоефективності. 

Маємо низку прикладів, коли вкладені кошти люди повертали менш, ніж за один-два опалювальні сезони“, – зазначив посадовець.

Заявки для участі у програмі прийматимуть із 16 жовтня до 22 грудня цього року  за попереднім записом за тел.: 044-279-81-86. Додаткові запитання для консультації можна направити на електронну адресу: [email protected]

Під час повітряної тривоги прийом заявок не проводиться, працівники відновлюють роботу протягом 10 хвилин після відбою повітряної тривоги.

Після підтвердження запису конкурсні пропозиції приймають у приміщенні Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА за адресою: вул. Велика Житомирська, 15-А, каб. 9.

Читайте також: Будинок мрії. Багатоповерхівку на Оболоні визнали найбільш енергоефективною в Україні 

Нагадаємо, кияни коштом міської програми “70/30”  поставили на даху свого будинку сонячні панелі і не переймаються через відключення світла.

Великий Київ у Google News

підписатися