Будинок мрії. Багатоповерхівку на Оболоні визнали найбільш енергоефективною в Україні

Автор: Галина Ворона
17:57 23.12.2022

Багатоповерхівка на столичній Оболоні потрапила до Національного реєстру рекордів України як найбільш енергоощадний будинок країни.

Будинок мрії. Багатоповерхівку на Оболоні визнали найбільш енергоефективною в Україні

Про це пише “Вечірній Київ”.

Цей будинок розташований по вул. Івасюка, 12Д, має з альтернативні джерела опалення та гаряче водопостачання від теплових помп.

найбільш енергоефективна багатоповерхівка

Його енергомодернізацією ще з 2017 року займався інженер-будівельник Денис Кукса — голова правління ОСББ “Арован” та житель цього дому.

Утеплювати будинок чоловік почав ще у 2017 році, коли взяв участь у міській програмі “70/30”. Саме вона дозволяє мешканцям житлових будинків, у яких створені ОСББ та ЖБК, зробити будинки більш енергоефективними, що своєю чергою впливає на вартість комунальних послуг.

Відтак в будинку повністю утеплили фасад, встановили лічильники на опалення та гарячу воду, модернізували теплові пункти, зробили теплоізоляцію та капремонт дахів і підвалів, замінили вікна та двері в підʼїздах. А також — встановили енергоефективне освітлення.

Завдяки цій модернізації будинок може генерувати вдвічі дешевшу теплову енергію ніж монополіст Київтеплоенерго.

Утеплення обійшлося в понад 5 мільйонів гривень. Проєкт теплових насосів коштував 5,4 мільйони гривень – вкладені кошти окупились ще минулого року.Загалом жителі інвестували в проєкт по 182 грн на 1 квадратний метр. Тобто, власники квартири, площею 100 квадратних метрів вкладають 18 тисяч гривень. А 50 квадратних метрів — 9 тисяч гривень.

Тепер у планах поставити сонячні батареї та увійти в топ-10 найбільш енергоефективних будинків Європи.

найбільш енергоефективна багатоповерхівка

Читайте також:  Місто фінансує. Як відремонтувати свій будинок найдешевше

Нагадаємо, нещодавно Київ відновив конкурс енергоефективних проєктів “70/30”, який був заморожений на початку широкомасштабного російського вторгнення.

Раніше ми розповідали, як мешканці будинку на Теремках зменшили вартість опалення у 6 разів, а мешканці багатоповерхівки на Дарниці – наполовину

Великий Київ у Google News

підписатися