Міська програма “70/30” працює: кияни поставили на даху будинку сонячні панелі і не переймаються через відключення світла

Автор: Галина Ворона
14:59 22.02.2023

Мешканці київського житлового будинку – ОСББ “Художник” – провели комплекс енергоефективних заходів, завдяки яким матимуть зменшені суми в платіжках за комунальні послуги та залишатимуться з теплом і гарячою водою навіть під час блекауту.

Міська програма “70/30” працює: кияни поставили на даху будинку сонячні панелі і не переймаються через відключення світла
Світлодіодне освітлення

Про це розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, інспектуючи роботу обладнання спільно з представником будинку.

За його словами, у житловому будинку на вулиці Великій Васильківські виконали низку енергоефективних робіт у межах міської програми “70/30%”, що діє для будинків ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) та ЖБК (житлово-будівельний кооператив). За умовами програми 70% вартості робіт оплачує місто, а 30% – збирають та інвестують мешканці.

Серед енергоефективних заходів, реалізваних за кошти міської програми, – встановлення сонячних панелей на даху. Вони є дублюючим джерелом електроенергії, зокрема для обладнання індивідуального теплового пункту, в умовах можливого вимкнення електроенергії. Тому мешканці залишаються з теплом та гарячою водою.

“Мешканці будинку вже не вперше беруть участь у міській програмі співфінансування енергоефективних робіт “70/30%”. Тут відремонтували індивідуальний тепловий пункт, встановили енергозберігаючі вікна та двері в місцях загального користування, утеплили фасад, встановили три гібридні інвертори по 10 кВт і 30 кВт батарею. І це обладнання може заряджатись або від мережі, або від сонячних панелей, що встановлені на даху. Від батарей автономно може повністю працювати ІТП (до 48 годин), а з освітленням МЗК і зовнішнім – на батареях це все може працювати добу. Загальна вартість виконаних робіт – 2,5 млн грн”, – зазначив Петро Пантелеєв.

Система дозволяє вручну підключати і відключати ліфти до батареї, тому влітку вони планують забезпечувати роботу ліфтів також за допомогою сонячної енергії. Тобто влітку будинкові системи можуть повністю працювати завдяки сонячним панелям.

Такі проєкти ми плануємо масштабувати, а досвід поширювати для якомога більшої кількості будинкових громад. Житлові будинки, не лише нові, а яким уже десятки років, можуть бути енергоефективними. Затрати енергоносіїв, як і затрати на комунальні послуги, можна поступово зменшувати”, – сказав Петро Пантелеєв.

Загалом понад 1000 енергоефективних проєктів у столиці вже виконано, завдяки чому мешканці вже значно менше сплачують за комунальні послуги.

Читайте також: Будинок мрії. Багатоповерхівку на Оболоні визнали найбільш енергоефективною в Україні 

Нагадаємо, прийом заявок на конкурс “70/30%” продовжено цього року до кінця лютого, і ще є час, щоб відправити проєкт у Департамент житлово-комунальної інфраструктури.

Як повідомляв “ВК”, у столиці заживили від сонячних електростанцій діагностичний центр та психоневрологічний інтернат на Святошині. Обидві станції Київ отримав від французьких благодійників.

Перша сонячна електростанція на даху багатоповерхівки запрацювала у столиці у 2020 році.

Великий Київ у Google News

підписатися