6 кроків, що допоможуть бігати київськими парками без травм

Автор: Оксана Тупальська
21:51 09.04

Для пробіжок навесні ви можете обрати як рівну місцевість так і куточки Києва, де є пагорби та спуски, а також сходинки. Рух із перешкодами, як маршрут з Поштової площі до Золотих Воріт, зробить вашу пробіжку силовою, а кілометри на рівнині поміж дерев, як у Парку Наталка, будуть приємними та розслабляючими. Однак, де б ви не тренувалися, буде дуже прикро, якщо отримаєте травму. Щоб цього не сталося, слід завчасно приготуватися.

6 кроків, що допоможуть бігати київськими парками без травм
Світлодіодне освітлення

Біг – це природній рух, однак якщо ви впродовж багатьох років більшу частину свого вільного часу лежали на дивані, тепер для вас природньо не рухатися. Відтак, варто плавно входити у тренувальний процес та враховувати свою особливість, кажуть у команді GymBeam.

Незалежно від активного досвіду чи належаних годин, варто обирати правильну техніку бігу з самого початку, аби не перевчатися з неправильної техніки у майбутньому, коли рух стане для вас життям. 

Як правильно обрати техніку бігу:

  1. Вирівняйтесь і тримайте голову витягнутою.
  2. Злегка нахиліть тіло, щоб бути готовими до будь-яких природних рухів вперед.
  3. Не згинайте плечі та не випинайте занадто сильно зад.
  4. Уникайте Х-подібного положення стоп.
  5. Тримайте руки зігнутими в ліктях під кутом приблизно 90 градусів. Під час руху тримайте їх паралельно.
  6. Намагайтеся приземлятися на середню частину стопи, а не на п’яту. Якщо ви приймете це правило, то ваше тіло буде краще витримувати сильніші удари, а також ви згодом зможете бігти швидше. 

Якщо під час першої весняної пробіжки ви дихаєте, як спраглий пес – це не страшно. Однак варто не перевантажуватися. Потренуйтеся таким чином кілька хвилин, а тоді змініть рух на пішу прогулянку. Краще повільно, але з користю для здоров’я, аніж ло відпаду ніг і востаннє цього року. 

Спробуйте зробити біг для себе викликом, але не ставте перед собою надмірних вимог. Обирайте маршрут, який підходить для початківців, і якщо ви не можете впоратися з темпом, то зменшіть швидкість або пройдіться пішки. Спостерігайте за світом навколо і радійте, що ви це зробили. 

Раніше “ВК” публікував 12 порад, з чого починати весняну пробіжку у столиці. 

Великий Київ у Google News

підписатися