4 архітектори отримали нагороди за реставрацію старого Києва – які перлини міста отримали нове дихання

Автор: Оксана Тупальська
08:25 18.04

Нагороди за краще виконання реставрації старовини отримали 4 проекти у столиці. Ще один проект, який визнали кращим та вагомим, було виконано у Львові. Подія відбулася до Міжнародного дня пам’яток та визначних місць, який в усьому світі відзначають 18 квітня.

4 архітектори отримали нагороди за реставрацію старого Києва – які перлини міста отримали нове дихання Фото: Будинок купця Новікова на Подолі, яким займалися реставратори - попередній вигляд та проект
Світлодіодне освітлення

Вручення відзнак для архітекторів відбулося під час старту “Національної програми підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини”, старт якої оголосили Всеукраїнська асоціація охорони культурної спадщини (ВАОКС) за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, а також Українського національного комітету ICOMOS (Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць)

Нагороди отримали:

  • Архітектор Юрій Лосицький за Проєкт реставрації та консервації Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської лаври;
  • Архітектор Юрій Дубик за реставрацію Чорної кам’яниці зі створенням експозиції львівських кам’яних архітектурних та скульптурних пам’яток XV-XX ст;
  • Архітектор Наталія Диховична за реставрацію та пристосування Маріїнського палацу у м. Києві;
  • Компанія DOVGIY Family Office за проєкт реставрації та пристосування Дому Новікова на Подолі;
  • Компанія-девелопер А-DEVELOPMENT за реставрацію та пристосування Микільської брами у м. Київ.

Будинок купця Новікова на Подолі, реалізована ними у 2018 році. Будівля 1893 р. через неналежну консервацію була майже знищена, стіни довелося буквально осушувати, а деякі втрачені елементи відновлювались за архівними фотографіями. Але зараз ми маємо відновлену памʼятку та окрасу київського Подолу. Сподіваюсь, що таких проєктів буде ставати ще більше”, – розповів про один із проектів Олександр Никоряк, голова Всеукраїнської асоціації охорони культурної спадщини.

Зазначили також, що у звʼязку зі зростальною кількістю обʼєктів, що потребують реставрації в результаті як воєнних дій, так і природного зношення, а також нагальної потреби їх збереження та відновлення, на сьогодні в Україні спостерігається гострий дефіцит спеціалістів з ремонтно-реставраційних робіт. Тому і було ухвалено рішення підтримати тих, хто хоче стати реставраторами.

Українське суспільство уже розуміє важливість збереження та відновлення культурної спадщини, тепер потрібно заохотити бізнес до свідомого інвестування, яке передбачає рішення з відновлення та пристосування старих будівель до 21 сторіччя, зберігаючи та відновлюючи їхні історичні ознаки, – сказав Никоряк.

Раніше “ВК” розповідав, що у столиці відбувся форум “Реставрація та відновлення культурної спадщини України після Великої Війни”.

Великий Київ у Google News

підписатися