Стали відомі імена ще чотирьох окупантів з Бурятії, які катували мешканців Київщини

Автор: Галина Ворона
19:07 30.04

Державне бюро розслідувань встановило особи ще чотирьох російських військових з Бурятії, які катували мешканців Київщини під час тимчасової окупації Бучанського району. Окупантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК (порушення законів та звичаїв війни вчинене за попередньою змовою групою осіб). Їм “світить” позбавлення волі на строк до 12 років.

Стали відомі імена ще чотирьох окупантів з Бурятії, які катували мешканців Київщини

Як повідомляє пресслужба ДБР, слідчі Бюро зібрали неспростовні докази причетності чотирьох військовослужбовців 37-ї окремої гвардійської мотострілецької Донської Будапештської Червоного прапора ордена Червоної зірки бригади, 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу зс рф (військова частина 69647 с. Кяхта, Республіка Бурятія РФ) до жорстокого поводження з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

За даними ДБР, на початку березня 2022 року заступник командира вищевказаної бригади полковник Іван Кий виконав злочинний наказ свого керівництва й облаштував у селі Вишеград Бучанського району Київської області командний пункт та так званий “ізолятор тимчасового утримання”.

Також він доручив своїм підлеглим відшукувати патріотично налаштованих місцевих мешканців та ув’язнювати їх. При цьому він наказав не лише здійснювати охорону протиправно позбавлених волі цивільних, а й проводити з ними допити із застосуванням фізичного та психологічного насилля.

Наразі документально доведена участь у таких протиправних діях офіцера розвідувального відділу штабу капітана Оскара Ситдікова, командира 9 мотострілецької роти 37 бригади лейтенанта Магомеда Магомедова, командира відділення взводу радіоелектронної розвідки бригади сержанта Георгія Раднатарова. Робота щодо документального підтвердження протиправних дій інших військовослужбовців цієї бригади триває.

Вони завдали українським громадянам моральної та майнової шкоди. Задокументовані завдані ними тяжкі тілесні ушкодження, сильні душевні страждання, шкода здоров’ю, зазіхання на людську гідність тощо. Також зафіксовані факти пограбування цивільних осіб та привласнення їх власності, що не було виправдано воєнною необхідністю. 

Читайте також: Отримала підозру блогерка з Тік-Току, яка поширювала російські наративи і вимагала компенсацію за нелегке життя в столиці 

Нагадаємо, слідчі оголосили підозру російському генерал-майору, причетному до пограбування Чорнобильської АЕС під час окупації.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин