23 лютого в історії: прикмети, свято, традиції

Автор: Тетяна Сененко
10:07 23.02.2022

23 лютого у світі відзначають День порозуміння й миру, День битв подушками, День дизельного двигуна та Міжнародний день собачого печива. В США – День бананового хліба, День плитки, День гри в теніс, День раціоналізації. В Японії святкують День народження імператора, а Канаді – День боротьби з хуліганством.

23 лютого в історії: прикмети, свято, традиції
Світлодіодне освітлення

День дизельного двигуна

23 лютого 1893 року німецький інженер та винахідник Рудольф Дизель отримав патент на дизельну установку.

День народження імператора Японії

День народження імператора Японії – офіційне державне свято в країні. Збігається з фактичним днем народження чинного імператора Японії Нарухіто та відзначається 23 лютого.

День “Клубу Ротарі”

У 1905 році в Чикаго юрист Поль Персі Харріс заснував перший у світі “Клуб Ротарі”. Зараз це – міжнародна спільнота. Основна мета – об’єднання професіоналів та бізнесменів для здійснення гуманітарних проектів, розвитку високих етичних стандартів у професійній сфері.

Перша сесія Європейського суду з прав людини

У місті Страсбург, Франція, 23 лютого 1959 року відкрилася Перша сесія Європейського суду з прав людини – ЄСПЛ, заснованого за Конвенцією про захист прав людини та фундаментальних свобод, яка була вироблена ще у 1950 році Радою Європи. ЄСПЛ складався з 46 суддів, які мали шестирічний мандат від Парламентської асамблеї Ради Європи – ПАРЄ.

Європейський суд з прав людини ЄСПЛ – міжнародний орган, юрисдикція якого поширюється на всі держави-члени Ради Європи, які ратифікували Європейську конвенцію про захист прав людини та основних свобод, і включає всі питання, які стосуються тлумачення та застосування Конвенції, зокрема міждержавні скарги окремих осіб.

За православним календарем 23 лютого моляться Прохору Печерському та Харлампію Магнезійському. Прохора благають про швидкий прихід весни та закінчення морозів, а Харлампій оберігає людей від раптової смерті без каяття. Також його вважають покровителем чиновників.

Прикмети:

Морозна погода – до теплого березня.

Справа, розпочата сьогодні, вдало завершиться.

Що не можна робити сьогодні

Чоловікам категорично заборонено працювати, інакше грошей в сім’ї не додасться. Існують повір’я, які свідчать, що сьогодні не можна їсти рибу, раків і морепродукти, інакше можна серйозно захворіти. Не рекомендується давати в борг хліб, гроші або сіль – весь майбутній рік проведете в злиднях.

Іменини: Порфирій, Ганна, Валентина, Геннадій, Антон, Василь, Галина, Семен, Петро, ​​Григорій, Аркадій, Іван, Герман.

Великий Київ у Google News

підписатися