З’явилися вражаючи фото гігантського смітника на місці музею Мазепи у Лаврі

Автор: Ольга Даниленко
16:25 19.01.2023

У Національному Києво-Печерському заповіднику досі не реставрована Онуфріївська (Мазепина) триярусна церква-вежа. А замість музею гетьмана і мецената лаври Івана Мазепи – сміття й непотріб.

З’явилися вражаючи фото гігантського смітника на місці музею Мазепи у Лаврі
Світлодіодне освітлення

Онуфріївська (Мазепина) вежа є однією з найзагадковіших пам’яток комплексу. Вона відтворює в цеглі традиційні в Україні форми дерев’яного храму козацьких часів.

Про смітник замість музею гетьмана Мазепи розповів Микола Томенко, передає “ВК”.

Він зазначив, що у 2017 році було відновлено фінансування для завершення реставрації Онуфріївської вежі, однак, керівництву Києво-Печерського заповідника не потрібна українська історія у лаврі.

Проте, як бачимо, нинішньому керівництву Заповідника, яке ще вчора було категорично проти нашої української церкви в Лаврі та пільговим орендаторам площ в Заповіднику, колишнім міністрам і депутатам від партій Медведчука і Януковича, наша історія та наш Мазепа не потрібні! Про Нижню Лавру, яку перетворили на територію вільну від українського законодавства і української мови та історії вже й не згадую!”, – зазначив Томенко.

Додамо, ще у 2019 році у приміщенні Мазепиної (Онуфріївської) вежі на території Києво-Печерського заповідника малі відкрити перший музей, присвячений славетному гетьману й меценату Івану Мазепі. У 2017 році там проводилася виставка, яка була прологом для створення музею.

На виставці також був присутній генеральний директор Києво-Печерського заповідника Любомир Михайлина.

Довідка: у Лаврі до сьогодні зберігся комплекс оборонних, господарчих та культових пам’яток, пов’язаних з іменем Івана Мазепи та його близького оточення.

Загалом, коштом Івана Мазепи було збудовано, реставровано та оздоблено 43 церковні споруди. Крім будівництва нових або перебудови старовинних храмів княжої доби, гетьман робив до них коштовні подарунки: ікони, хрести, чаші, митри, дзвони, срібні домовини для святих мощів, богослужебні книги, оправлені та оздоблені золотом, сріблом, коштовним камінням, оксамитом тощо.

У цілому, за підрахунками козацької старшини, зробленими одразу після смерті Івана Мазепи, за 20 років свого гетьманування на меценатські цілі гетьман витратив щонайменше 1 110 900 дукатів, 9 243 000 злотих та 186 000 імперіалів.

Читайте також: Ім’я Івана Мазепи пропонують повернути столичній вулиці, яку перейменували на прохання голови рпц кіріла

Нагадаємо, на Бессарабській площі пропонують встановити пам’ятник Івану Мазепі.

Великий Київ у Google News

підписатися