Зупинка транспорту під час тривог: скільки грошей кияни переплачують маршрутникам

автобус, смуга громадського транспорту

Зупинка громадського наземного транспорту під час тривог змушує киян витрачати пересідає на маршрутки, які коштують вдвічі дорожче. Тож пасажирам доводиться витрачати більше грошей на проїзд.

Про які суми йдеться – підрахували у спільноті “Пасажири Києва”.

Щоб визначити, скільки ж пасажир змушений переплачувати, активісти взяли за основу розрахунків те, що киянин чи киянка протягом 30 днів хоч один раз на день виїжджає кудись з дому.

Таким чином, за місяць поїздок на маршрутках пасажир платить 900 гривень. Хоча на комунальному транспорті витрати були б вдвічі менші – 480 грн (при оплаті за 8 грн). Отже, переплата маршрутникам щомісяця складає не менш ніж 420 гривень”, – стверджують активісти.

Вони підрахували, що за 8 місяців, які комунальний транспорт зупиняється під час тривог, переплата кожного пасажира, який відмовився від послуг “Київпастрансу”, сягає 3360 гривень.

Це точно мінімум, який банально не враховує того, що хтось частіше їздить, має пересадки чи комусь довелося декілька разів переплатити 100-200-300 гривень за поїздку на таксі.

Читайте  також: Повітряні тривоги “вкрали” близько 1,7 млрд грн у комунального транспорту Києва на користь приватників, які возили пасажирів

Нагадаємо, 1 серпня 2022 року місто ввело обов’язкові правила роботи всього громадського транспорту, за якими громадський транспорт повинен зупинятися на час повітряної тривоги. Киянам це рішення не сподобалось і вони підтримали петицію про його скасування в рекордні 10 днів ще у серпні. Але Віталій Кличко цю петицію відхилив. Нещодавно кияни підтримали ще одну петицію про скасування зупинки громадського транспорту під час тривоги.

Як повідомляв “ВК”, в Києві на час війни заборонено продаж і запуск феєрверків, а також пересування містом на автівках без глушника.