Знайшли в дворі нерухомого їжачка в снігу – не спішіть його знищувати, він може бути ще живим

Автор: Оксана Тупальська
21:15 22.11.2023

В холодну погоду у парках Києва та на прибудинкових територіях нерідко можна побачити в снігу або в траві нерухомих іжаків, які видаються мертвими. Проте не варто одразу утилізовувати тварину – вона може бути ще живою.

Знайшли в дворі нерухомого їжачка в снігу – не спішіть його знищувати, він може бути ще живим
Світлодіодне освітлення
“Якщо ви знайшли восени/взимку лежачого просто неба їжака на подвір’ї чи або на вулиці, то з ним все погано. Повторюю, з ним все погано. Бо їжаки зимують в гніздах. Якщо тварина лежить без гнізда, то вона вкрай заслаблена, або її гніздо зруйнували, що теж означатиме смерть від хижаків та голоду”, – розповідає киянин Кирило Талер. Він жартівливо називає себе наглядачем в “Першій приватній їжарні”.
Їжака, знайденого посеред вулиці рекомендують акуратно перемістити в тепле місце, і якщо він почне рухатися, оглянути та підгодувати. А в разі виявлення травмувань надати допомогу. 
 
“Спочатку принесіть їжака додому, щоб він прокинувся в кімнатній температурі. Потім подивіться на предмет травм та ран. Потім зважте – їжак має важити від 700 гр., щоб пережити зиму. Якщо менше – їжака треба догодувати. І тільки якщо тварина здорова та благополучна її можна знов вкладати в сплячку під пильним наглядом”.
Проте не треба годувати їжака молоком або яблуками – це міф, що вони таким харчуються. Від коров’ячого молока в їжака буде розлад шлунку і він може загинути. Не пасує і хліб. У природі їжаки їдять м’ясо та комах – харчуються равликами, гусеницями, різноманітними жуками, дощовими черв’яками. Овече та козяче молоко можуть також пити, бо в такому немає антитіл, небезпечних для колючого. Можна дати м’ясний корм для котів або собак, чи спеціально виготовлений корм для їжаків.
 
Під час догляду за їжаком варто дотримуватися правил санітарії – торкатися його через тканину. Це створює умови безпеки як для тварини, так і для людини – бо якщо їжак заражений сказом, він може бути носієм хвороби. Однак у випадку захворювання на сказ смерть їжава настане за 10 днів. Якщо цей термін минув – карантин завершено, тваринку сміливо можна брати до рук та не боятися підхопити недугу. 
 
А якщо ви знаєте, що поруч з домом є нори, де зимують їжаки, можна залишити їм мисочку з кормом – бо коли в тварини під час сплячки закінчується запас накопиченого жиру, вона вилазить на пошуки їжі. І ваш зимовий подарунок буде цілком в нагоді.
 
Раніше “ВК” розповідав, за якої температури на вулиці замерзає взимку кіт та що треба робити, щоб вберегти чотирилапого в морози. 

Великий Київ у Google News

підписатися